Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İsmi Castival Hotel olan La Grande Resort mağdurları ortada! Otel ve acenta sahibi birbirini suçladı

Turizmin başkenti Antalya’nın Manavgat ilçesindeki 5 yıldızlı otele aylar öncesinden yer ayırtıp ödemesini yapan onlarca tatilci mağdur oldu.

  • Reklam
İsmi Castival Hotel olan La Grande Resort mağdurları ortada! Otel ve acenta sahibi birbirini suçladı
23 Temmuz 2021 - 18:09
Reklam
Bayram tatilini geçirmek için Manavgat’ın Evrenseki Mahallesi’nde faaliyette olan 5 yıldızlı La Grande Resort&Spa isimli otele rezervasyon yaptıran ve paralarını peşin ödeyen tatilciler otelin bir süre önce isminin Castival Hotel olduğunu ve yönetiminin de değiştiğini öğrenince ve otele alınmayınca şok yaşadı.

5 yıldızlı otelde aylar öncesinde yer ayırtıp ödemesini yapan ancak otelin isminin değişmesiyle mağdur olan yüzlerce tatilci otelde konaklanmalarına izin verilmeyince otelin havuzunu bastı. Lobide görevliler ile yaşanan tartışma zaman zaman gerginliğe neden olurken tatilciler daha sonra otelin bahçe kısmında bulunan havuza baskın yaparak, çocuklarını havuzda eğlendirdi.


Turizm Haber Merkezi tarafından 21 Temmuz tarihinde 'Otelin ismi değişti, parasını peşin ödedikleri 5 yıldızlı otele alınmadılar!' başlığı ile duyurulan haber sonrasında eski ismi ile La Grande Resort, yeni ismiyle Castival Otel sahibi Ali Kavlak, mağduriyetin bir seyahat acentasından kaynaklandığını, uyarılarına rağmen seyahat acentasının satış yaptığını, hem kendilerini hem de tatilcileri mağdur ettiğini öne sürdü. Yaptıkları kontratların geçerliliğini yitirdiğini, rezervasyon ve satış yapmamaları konusunda uyarılarda bulunduklarını anlatan Ali Kavlak bir çok acentanın satışlarını durdurduğunu  belirterek şunları söyledi:


''Acentaların hepsi mevcut satışlarını iptal etti, müşterilerine paralarını iade etti. Sadece biri satışlara devam etmekte çok ısrarcı davrandı. Çok agresif bir şekilde, 850 liraya satılacak olan odayı 100 liraya, 80 liraya sattı. Hatta ve hatta aranan her telefonu satışa döndürmek adına, ne olursa olsun mubahtır anlayışıyla 6, 7 kişiye sattığı odalar dahi var.  Biz bu acentadan 300 bin liralık ödeme aldık, karşılığında 800 bin liralık hizmet verdik. Kimse kusura bakmasın, burası bir vakıf, dernek değil. Sezonun ortasında biz para kazanacağımız 2 ayda kimseden bir kuruş para almadan otelin 200-250 odasını zararına doldurarak iş yaparsak, otelimizde konaklayan müşterilere hizmete veremeyecek duruma geliriz.''


Ağustos ayında kontrat yenilediğini belirterek satışlara 2020 Aralık ayında başladığını söyleyen La Grande Resort&Spa ve Castival Hotel'i vatandaşlara satan acenta sahibi Murat Işıklar yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Bu otel ortak işletmeydi. Bahsi geçen ortaklardan birisi geldi, her ihtimale karşı isim değiştireceğini, öyle bir düşüncelerinin olduğunu söylediler. Biz de her ihtimale karşı yasal yollardan mevcut sözleşmemizin onları da bağlayacağı yönünde tebligatımızı yaptık. Biz bu arada bir sorun yaşamadık. Yazışmalarımız var. 4 Haziran eski isim ve yeni isim olarak satılan biletleri talep ettiler. Yolcularımın bazıları otelde konakladılar, sorun yoktu. 12 Temmuz’a kadar bir sorun yoktu. 13 Temmuz’da bana Kültür ve Turizm Bakanlığı İlçe Müdürlüğü'nden bir telefon geldi. Yolcuların alınmadığını söyleyip savunma istediler” dedi.

Yaşanan mağduriyetler sonrasında gerekli işlemleri başlattıklarını belirten Işıklar şöyle devam etti:

''Otel internet sitesinden benimle bir ilişkilerinin olmadığını duyurmuşlar. Her yere başvurumuzu yaptık. Bin 300 oda satışım var. Her birinin yanında 2 çocuk olsa 2 bin 600 kişi eder. Ben yolcumdan kaçmıyorum. En çok üzüldüğümüz nokta çocuklar oldu. Bu çocukların gözyaşları var. Bunlar mağdur oldu. 30 Haziran’da ben bu otele satılan tüm yolcuların isimlerini bildirdim. Bunların hepsinin kaydı bende var. Yeni isim olarak da gönderdim, eski ismi ile de gönderdim. Tüm belgeleri savcılığa teslim ettim. Ofislerimi kapatmak zorunda kaldım. Ben de mağdur oldum.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum