• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Isparta'nın lavanta turizmindeki ziyaretçi sayısı belli oldu

Isparta'da 2019 yılında yaklaşık 750 bin kişinin ziyaret ettiği lavanta kokulu köy olarak bilinen Kuyucak köyünün bu yıl ağırladığı ziyaretçi sayısı belli oldu.

  • Reklam
Isparta'nın lavanta turizmindeki ziyaretçi sayısı belli oldu
19 Kasım 2020 - 04:41
Reklam
Reklam
Kuyucak, Temmuz ayı başında başlayan ve Ağustos ayının ortalarına kadar devam eden lavanta sezonunda koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 250 bin yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı.

Kentte 67 konaklama tesisinde 4 bin 670 yatak kapasitesi bulunduğunu belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Göçer, Eylül ayı sonu itibariyle Isparta'da konaklayan yerli ve yabancı turist sayısını 250 bin olarak açıkladı.


Mayıs ayında koronavirüs salgınından dolayı gül sezonunda turist kabul edemediklerini belirten ancak Bu rakamın pandemi şartlarına göre düşük olmadığını kaydeden Göçer lavantada pandemiye göre ciddi talep aldıklarını kaydederek şunları söyledi:


''250 bin civarı ziyaretçi geldi. İlimizdeki özellikle bakanlık belgeli otellerle görüştüğümüzde bu sayının pandemi şartlarında konaklamaya elveren sayıl olduğunu söylediler. Pandemi şartlarına göre boş tutulması gereken yerleri de var. Eğer pandemi olmasaydı bu sayının çok daha fazla olabileceğini belirttiler. Lavantada talep, tanıtım ve potansiyel olarak iyi durumdayız fakat bu yıl pandemi bizi bu noktaya getirdi”

Davraz Kayak Merkezi'ne 5'inci telesiyejin yapılmasıyla altyapı hizmetlerinin tamamlanacağını ifade eden Ali Göçer “Geçen yıl Davraz'da 293 bin kişiyi ağırladık. Bu yıl Ocak, Şubat ve Mart ayının bir kısmında 225 bin ziyaretçi Davraz'a geldi” diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum