• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İstanbul'da İranlı sahte polisler turisti soyup metrelerce sürükledi!

İstanbul’da kendilerine polis süsü veren İran uyruklu 3 şüpheli, kimlik kontrolü bahanesiyle Senegalli İ.F.’nin cüzdanını aldı.

  • Reklam
İstanbul'da İranlı sahte polisler turisti soyup metrelerce sürükledi!
14 Mart 2023 - 20:40
Reklam
Reklam
Reklam
İstanbul Fatih, Mimar Kemalettin Mahallesi, Turanlı Sokak üzerinde meydana gelen olayla ilgili olarak edinilen bilgiye göre Senegal uyruklu İ.F. isimli turist sokakta yürüdüğü sırada yanına yanaşan aracın camından sarkan bir kişi Polis diyerek, İ.F.'nin kimliğini istedi.

Senegalli turist kimliğini göstermek için cüzdanını çıkardığı anda kendisini polis olarak tanıtan şüpheli aniden İ.F.'nin cüzdanını çekti ve aracı kullanan sürücü ise gaza bastı. Neye uğradığını şaşıran ve cüzdanını geri alabilmek için araçtan tutunmaya çalışan Senegalli turist İ.F. metrelerce otomobille sürüklense de cüzdanını geri alamadı. Hafif şekilde yaralanan ve emniyete giderek yardım isteyen, cüzdanında 2 bin 620 dolar ve 17 bin lira parası bulunduğunu belirten İ.F.'nin şikayeti üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.


Cüzdanı çalan sahte polislerin İran uyruklu 35 yaşındaki Toosi M., 26 yaşındaki Mehram M. ve 17 yaşındaki Satar S.olduğunu belirleyen, şüphelilerin Beylikdüzü'nde bir adreste olduğunu tespit eden Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen baskında 3 şüpheli de yakalandı.


Daha önce de benzer olaylara karıştıkları öne sürülen 3 şüpheli işlemlerin ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanırken yaşanan olaya ait görüntüler de ortaya çıktı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum