Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İstanbul'daki 5 yıldızlı otelde büyük sorumsuzluk! Küçük çocuk odada elektrik akımına kapıldı

Güney Afrika Cumhuriyeti’nden tatil için ailesiyle birlikte İstanbul’a gelen Zakariyya Ismail Mohammed’in 2 yaşındaki oğlu konakladığı otelin odasında elektrik akımına kapıldı.

  • Reklam
İstanbul'daki 5 yıldızlı otelde büyük sorumsuzluk! Küçük çocuk odada elektrik akımına kapıldı
02 Mart 2022 - 07:13
Reklam
Yaşanan feci olayla ilgili olarak edinilen bilgiye göre Zakariyya Ismail Mohammed, 2 çocuğu ve karısıyla birlikte Güney Afrika Cumhuriyeti’nden tatil için İstanbul’a geldi ve Fatih’te Beyazıt, Ordu Caddesi No:31 adresinde faaliyette bulunan 5 yıldızlı DoubleTree by Hilton Hotel İstanbul - Old Town’a yerleşti.

Otelde kaldıkları akşamlarda otelin odasında bulunan led ışıkların ve kabloların açıkta olduğunu belirterek otel yetkililerine önlem almaları konusunda uyarılarda bulunan Mohammed ailesi otel yetkilileri tarafından konuyla ilgili bir önlem alınmadığını iddia ederken Mohammed ailesinin tatillerinin son akşamında ailenin 2 yaşındaki çocuğu Omar Zakarıyya Mohammed’e led ışıklardan elektrik çarparkn hareketsiz halde kalan çocuğuna müdahale etmeye çalışan babayı da elektrik çarptı.


Mohammed ailesi otel yetkililerinden yardım isteyerek, ambulans çağırmasını istese de otel yetkilileri, sorumluluk alamayacaklarını belirterek taksiyle hastaneye gitmelerini önerdi. Taksiyle yabancı oldukları bir ülkede hastaneye gitmeye çalışan aile, otele yakın hastaneye gitseler de elektrik çarpan çocuğa müdahale edilemedi. Son olarak Şişli Hamidiye Eftal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çocuğa müdahale edilerek tedavi altına alınırken elektriğin etkisiyle kalbi duran çocuk müdahale sonrası hayata döndürüldü.


2 gün boyunca yanık bölümünde tedavi gördükten sonra çocuğu  taburcu olan ve ülkesine dönen Mohammed ailesi yaşadıkları korku dolu anlar için hukuk mücadelesini başlatarak DoubleTree by Hilton Hotel İstanbul - Old Town yönetiminden şikayetçi oldu.


Minik çocuğun ölümden döndüğünü belirten ailenin avukatı Melike Eraslan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Otel yönetimini defalrca kablolar konusunda uyarmalarına rağmen önlem alınmaması ve büyük ihmal sonucunda olay yaşanıyor. Resepsiyonu arayıp küçük çocuğa elektrik çarptığını ve ambulans çağrılmasını talep ediyorlar. Otel yetkilileri burada da sorumluluk almayarak, yabancı oldukları bir ülkede onları yalnız bırakarak taksiyle gitmelerini söylüyorlar. Müvekkiller tam 3 tane hastane geziyorlar. Bu süreç tam 6-7 saate tekabül ediyor. Burada da sağlık hakkının ihlali söz konusu, bu da konakladıkları otelin sorumluluklarından. Otelin kusursuz sorumluluğu var yani sağladığı hizmet karşılığında gerekli önlemleri alması gerekiyor. Üstüne üstelik otel yetkilileri uyarılıyor, uyarılmasına rağmen gerekli önlemleri almadan konuklarını o şartlarda tehlike altında bırakarak ağırlamayı tercih ediyor. Bu aşamanın ardından sonrasında da bir ihmal var, ambulans çağrılmıyor. Burada taksirle yaralamadan suç duyurusunda bulunduk, artık süreci yargıda takip edeceğiz.''

Konuyla ilgili olarak Turizm Haber Merkezi'nin ulaştığı otel yetkilileri ise olayla ilgili kendilerine yöneltilen soruları cevapsız bıraktı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum