• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İstanbul'daki yaşlı ve yalnız turistlerin kabusu oldu! Yöntemi pes dedirtti

İstanbul'da gözüne kestirdiği yaşlı ve yalnız turistleri soyan yabancı uyruklu kişinin yöntemi pes dedirtti.

  • Reklam
İstanbul'daki yaşlı ve yalnız turistlerin kabusu oldu! Yöntemi pes dedirtti
16 Mart 2023 - 19:20
Reklam
Reklam
Reklam
İstanbul’da Sirkeci Polis Merkezi Amirliği'ne farklı tarihlerde başvuran 4 turist, tanıştıkları 175 santimetre boylarında, 90 kilo ağırlığında ve 40-45 yaşlarındaki esmer bir kişiyle yemek yedikten sonra rahatsızlandıklarını, kendilerine geldiklerinde ise cüzdanlarının çalındığını bildirerek şikayetçi oldu.

İfadeleri alınan turistlerden Lawrance William George, Gülhane Parkı’nda tanıştığı kişinin teklifi üzerine restoranda yemek yediklerini ve alkol aldıklarını belirterek, hesabı ödedikten sonra gittikleri Mısır Çarşısı’nda uyuya kaldığını, kendine geldiğinde ise cebindeki 350 lira ile cep telefonu ve banka kartının olmadığını fark ettiğini anlattı. Mağdur turistlerden Geoffrey Edwin Langham da bir restoranda yemek yerken yanına gelen Kouakbı’nın sohbet etmeye başladığını ve birbirlerine telefon numaralarını verdiklerini söyledi.


Şahıs ile 2 gün sonra bir restoranda buluştuklarını ve yemek yediklerini, hesap ödendikten sonra fenalaştığını, sonrasında ambulansla hastaneye kaldırıldığını belirten Langham, kendisine geldikten sonra baktığı hesap özetinde kredi kartlarından yüksek miktarda altın alındığını ve hesaplarından para çekildiğini gördüğünü aktardı. Mağdur John Edward Tovey ise Sultanahmet Meydanı’nda tanıştığı bu şahsın ikram ettiği meyve suyunu içtiğini, birlikte Galata Köprüsü civarında bir restorana gittiklerini, yemek yerken nasıl olduğunu anlamadığı bir şekilde bayıldığını, uyandığında çantasının ve Kouakbı’nın yanında olmadığını anlattı.


Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, turistlerin yiyeceklerine ilaç katıp kendilerinden geçmelerini fırsat bilerek cüzdanlarını ve telefonlarını çalan kişinin Tunus doğumlu 41 yaşındaki Mokhles Kouakbı olduğunu belirlerken turistlerin dolandırılmasıyla ilgili tutuklanan Mokhles Kouakbı hakkında kişinin malını koruyamayacak durumda olmasından yararlanılan hırsızlık suçundan İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Yapılan yargılama sonucunda mahkeme, Kouakbı’yı nitelikli hırsızlık suçundan 2 yıl 6 ay hapse çarptırdı. Bununla birlikte sanık hakkında ayrıca, hırsızlık, yağma ve resmi belgede sahtecilik suçlarından yürütülen 4 ayrı soruşturmada devam ediyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum