Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İstanbul'un plajlarının açılacağı tarih belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Yakası'ndaki Caddebostan Plajları ile Avrupa Yakası’ndaki Güneş ve Menekşe Plajları'nın açılacağı tarihleri açıkladı.

  • Reklam
İstanbul'un plajlarının açılacağı tarih belli oldu
01 Haziran 2019 - 21:00
Reklam

Konuyla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan yazılı açıklamada, İstanbulluların, yaz boyunca Caddebostan, Güneş ve Menekşe Plajları'nda ağırlanacağı, haftanın yedi günü sabah saat 08.00 ile 19.00 saatleri arasında plajların hizmet vereceği belirtildi.

 

Can güvenliği ve sağlık konularında yüksek seviyede tedbir alındığına vurgu yapılan açıklamada, tüm plajların her hafta düzenli olarak deniz suyu temizlik oranı ölçümlerinin analiz edildiği ve gerekli ilaçlamalarının da yapıldığı belirtildi.

 

İBB tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca plajlarda hijyen ve sağlık açısından gün boyunca görevli personellerce temizlik işleri yürütüldüğü ve güvenlik ve cankurtaran personeli sayesinde de gerekli tedbirlerin alındığı belirtilerek, İstanbul genelinde 515 km'lik kıyı şeridi boyunca kıyı ve plaj temizliği yapıldığı vurgulandı

.

İBB İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı cankurtaran ekiplerinin, İBB plajları da dahil toplam 47 bin 800 metre uzunluğundaki 38 plajda gelişmiş teknolojik ekipmanlarla hizmet verdiği de belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"İBB, İstanbul'da bulunan plajlarda 2 drone (insansız hava aracı), 35 jet-ski, 7 Kurtarma Botu, 2 Amfibik Kurtarma Jeti (Kara ve Deniz Aracı) 14 ATV aracı, 190 Gözetleme Kulesi ve 481 cankurtaran personeli ile hizmet vermektedir. Belediyeye ait olan plajlarda, soyunma konteynırları, duş alanları ve şemsiyeler günübirlik tatilcilerin hizmetine sunulmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyacına çözüm sunan büfe ve kafeteryaların yer aldığı plajlarda şort, oyun topları, simit gibi deniz malzemeleri satışının yapıldığı çeşitli stantlar bulunduğu gibi plajlarda, İstanbulluların keyif içerisinde bir gün geçirebilmeleri için yeşil alanlar, basketbol ve voleybol sahaları ile çeşitli spor aletlerinin bulunduğu sosyal yaşam alanları da yer almaktadır."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum