• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte Rus turiste açık olan ülkeler!

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşlara sınırlama getirilmesi sonrasında 30’dan fazla ülke Rus vatandaşlarının girişine izin veriyor.

  • Reklam
İşte Rus turiste açık olan ülkeler!
11 Mayıs 2021 - 14:00
Reklam
Türkiye ile uçuşlara sınırlama getirilmesi sonrasında Rusya'da iç turizme yönelik destek paketleri açıklanmış, Rus yöneticiler tarfından yurt dışı tatil yerine ülke içerisinde tatile gidilmesi çağrıları yapmıştı.

Tüm bu gelişmelere rağmen 30'dan fazla ülke harekete geçti ve 2021 turizm sezonu için Rus turiste kapılarını açtı. 


Bu ülkelerin başında gelen Yunanistan’da ülkeye gelecek turistlerden aşı olduğuna dair sertifikası bulunanlar zorunlu karantinaya tabi tutulmazken aşının ikinci dozunun ülkeye girişten en erken 14 gün önce yaptırılmış olması şartı aranıyor. Ancak Yunanistan'a giden Rusya vatandaşlarının aşı olmuş olsalar dahi negatif PCR testi sonucu ibraz etmeleri zorunlu.


Rus turiste kapılarını açan bir diğer ülke olan Güney Kıbrıs 10 Mayıs’tan itibaren Sputnik V’nin de dahil olduğu aşıları yaptıran yabancıların PCR testi sonucu olmadan ülkeye girişlerine izin veriyor.


Abhazya, Arnavutluk, Karadağ ve Dominik Cumhuriyeti ise herhangi bir sağlık belgesi olmaksızın Rusya vatandaşlarını kabul ederken koronavirüs aşısının iki dozunu olan Rusya vatandaşları Ermenistan’a da PCR testi sonucu olmadan girebiliyor.

Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Seyşeller, Tacikistan, Özbekistan, Sırbistan, Etiyopya, Gürcistan, Ürdün, Moldova, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Bulgaristan da Rusya’dan gelecek olan turistleri yalnızca negatif PCR testi sonucu ile kabul ediyor.
 
Mısır, Küba, Birleşik Arap Emirlikleri, Sri Lanka ve Brezilya ise bunlara ek olarak, koronavirüs tedavisini tamamen karşılayan sağlık sigortası istiyor. Venezuela, Kenya ve Meksika, PCR testi sonucunun yanı sıra internette zorunlu form doldurulmasını istiyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum