Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ruslara Türkiye tatili soruldu! İşte sonuçlar

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'da bin 600 kişinin katıldığı bir anket düzenlendi.

  • Reklam
Ruslara Türkiye tatili soruldu! İşte sonuçlar
07 Mayıs 2021 - 14:11
Reklam
Bir Rus haber portalı tarafından yapılan, iki gün süren ve yaklaşık bin 600 Rus vatandaşının katıldığı ankette 'Sizce Türkiye bu yaz Ruslara yeniden açılacak mı?' sorusu yöneltildi.

Yapılan ankete katılanların yüzde 34'ü 2021 yaz sezonunda Türkiye’nin tatil beldelerinde tatil yapabileceğine, uçuşların başlayacağına inandığını belirtirken katılımcıların yüzde 60’ı bu yaz için Türkiye tatillerine şüpheli yaklaştığını beyan etti.


Katılımcıların yüzde 26’sı Türkiye uçuşlarının yeniden başlamasının hemen olmayacağını, başlama tarihinin yeniden erteleneceğini düşündüklerini belirtirken uçuşların yeniden başlayacağı konusuna iyimser yaklaşanların oranı ise yüzde 22 olarak belirlendi.


Bununla birlikte Rusya'nın ünlü kamuoyu yoklama kuruluşu Levada da Rusya'nın Türkiye uçuşlarını 1,5 aylığına askıya alma kararına Rusya vatandaşlarının nasıl baktığı sorusuna yanıt aradı.


Ankete katılanların yüzde 41'lik bölümü kararın siyasi olduğunu düşünürken, yüzde 44'lük bir kesim tek gerekçenin Rusya'nın vatandaşlarını pandemiden korumak olduğu görüşünde. Katılımcıların yüzde 13'lük bir bölümü ise arada kalmış.
 
Rus kamuoyu yoklama kuruluşu Levada tarafından yapılan ankette 55 yaş üstü katılımcılar uçuş yasağını bir mecburiyet olarak görenlerin oranı yüzde 50'ye kadar çıkarken daha genç yaş gruplarında ise kararın siyasi olduğu görüşü kuvvetli.

Levada tarafından yapılan ankete katılanlarından Türkiye'ye yönelik uçuş yasağına destek verenlerin oranı yüzde 49 iken karşı çıkanlar ise yüzde 34 oranında.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum