Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İşte son verilerle güvenli turizm sertifikalı tesis sayısı

Konaklama ve yeme-içme sektöründe koronavirüe karşı tüm önlemelerin alındığını ve tedbirlere harfiyen uyulduğunu gösteren Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı'na rağbet her geçen gün artıyor.

Reklam
İşte son verilerle güvenli turizm sertifikalı tesis sayısı
13 Temmuz 2021 - 16:49
Reklam
Temmuz ayıyla birlikte turizm sezonunun tamamen açılması, yurt dışından uçuşların artması ve gurbetçilerin ülkeyi ziyaret etmek için Türkiye'ye gelmesi sonrası turizmde ciddi bir hareketlilik başladı.

2020’nin haziran ayı başında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlattılan Güvenli Turizm Sertifikası Programı, Türkiye’deki yeme içme, konaklama tesisleri, turizm araçları ve birçok sosyal alanda koronavirüse karşı alınmış önlemlerin sertifikasyon programı olarak hayatımıza girdi. Türkiye’de yeme-içme tesislerinin tekrardan açılmasıyla bu alandaki güvenli turizm sertifikalandırma programı da hız kazandı.

Turizm sektöründeki hareketlilik de konaklamada da sertifika programının hızlandırılmasına vesile oldu. Tesisler, bir defa periyodik ve bir defa gizli müşteri denetimi olmak üzere ayda iki defa denetleniyor. Türkiye’nin birçok ilinde sertifikasyon programı hız kesmeden devam ediyor.

Turizmdeki hareketlilikle birlikte sektörde faaliyet gösteren otel, restoran ve tur şirketlerinin Güvenli Turizm Sertifikası'na olan ilgisi de artarken Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın paylaştığı verilere göre son aylardaki hareketlilikle birlikte sektörde sertifika alan tesis ve araçların sayısı 11 bini aştı.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum