Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İşte uçuş yasağı kalktığı günden bu tarafa Antalya'ya gelen Rus turist sayısı!

Antalya Kent Konseyi Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, uçuş yasağının kalktığı 22 Haziran'dan bu tarafa Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'dan Antalya'ya gelen turist sayısını açıkladı.

Reklam
İşte uçuş yasağı kalktığı günden bu tarafa Antalya'ya gelen Rus turist sayısı!
29 Haziran 2021 - 21:46
Reklam
Sene başından bu yana Antalya'ya toplamda 1.5 milyon turist geldiği bilgisini paylaşan Yavuz yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Şehir, önceki seviyelere yeniden ulaşmaya çalışıyor. 26 Haziran'da turist sayısında zirve görüldü. O gün Antalya'ya 60 bin yabancı turist geldi, 18 bini Rusya vatandaşıydı.''

Uçuş yasağının kaldırılmasının ardından Rus turistlerin Antalya'ya gelmeye devam ettiğini belirten Antalya Kent Konseyi Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz 22 Haziran ile 29 Haziran tarihleri arasında yani uçuş yasağının kalkmasını izleyen 8 gün içinde Antalya'ya 119 bin 490 Rus turist geldiğini söyledi.

Türkiye'nin Haziran ayı başından itibaren ülkeye giriş kurallarını değiştirdiğini anımsatan Yavuz şöyle devam etti:

''Ülkemize girmek isteyen Rus misafirler, ya aşı olmalı, ya Covid-19'u geçirdiğine dair belge sunmalı ya da gelmeden önce PCR testi yaptırmalılar. Ayrıca Türkiye'de geçerli güvenli turizm kurallarına uymalılar.''

Rus turist, geçen yıl 10 Ağustos’ta Türkiye’ye ayak basmıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre 2020 yılında en çok ziyaretçi gönderen ülke sıralamasında Rusya yüzde 16.72 pay ve 2 milyon 128 bin 758 kişi ile ilk sırada yer aldı. Türkiye’nin turizmde yeni bir rekor yılı 2019’da ise Türkiye’ye en çok gelen yabancılar sıralamasında Rusya 7 milyon 17 bin 657 ziyaretçi sayısı ile birinci sırada bulunuyordu.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum