Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte yılbaşında otel fiyatları ve rezervasyonlarında son durum!

Yeni yıla sayılı günler kala otel rezervasyonlarındaki yoğunluk hız kesmeden devam ediyor.

  • Reklam
İşte yılbaşında otel fiyatları ve rezervasyonlarında son durum!
22 Aralık 2021 - 10:19
Reklam
Ülke genelinde çoğunlukla kar yağan bölgelerdeki oteller tercih edilse de kaliteli hizmet vermesi açısından Kıbrıs, birçok vatandaşın gözdesi durumunda.

Döviz kurlarında yaşanan hareketlilik, genellikle yazın gelmeyi tercih eden gurbetçileri kış aylarında da Türkiye'ye getirirken konaklama tesislerinde yılbaşı fiyatları ise geceliği bin TL'den başlıyor.


Aralık ayının ilk haftasından itibaren çoğu otelin yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını belirten sektör temsilcileri Türkiye genelinde yeni yıla yaklaşık 10 gün kalmasına rağmen yüzde 80 gibi bir doluluk oranının mevcut olduğunu aktardı.


Bu doluluk oranını sağlayanların sadece Türk misafirler değil, yurt dışından gelen turist sayısında da yoğunluk başladığı belirten sektör temsilcileri özellikle bu yıl en fazla artış gösteren turistin gurbetçi diye tabi edilen yurt dışında yaşayan Türk vatandaşların olduğunu kaydedere şuk açıklamalarda bulundular:


''Bu misafirlerimiz normalde yazı tercih etseler de kış aylarında da gelmeye başladılar, bu da otellerin doluluk oranlarını arttırdı. Restoranlarla kıyaslandığında konaklama tesislerinde uygun fiyata kalınıyor. Hemen hemen tüm tesislerde sanatçılı programlar mevcut. Kıbrıs'taki otellerde gecelik ortalama 3 bin, 3 bin 500 TL civarında, Uludağ tesislerinde ortalama bin 500, 2 bin TL civarında başlangıç fiyatları olduğunu görüyoruz. Sapanca 2 bin, 2 bin 500 TL, Bolu Abant otelleri bin 500 TL civarında başlıyor. Afyonkarahisar tesislerinde ise fiyatlar diğerlerine göre biraz daha uygun olarak bin, bin 500 TL civarında başlıyor. Şu anda yılbaşı programında düşük kalan fiyatlar, sadece Akdeniz bölgesindeki açık kalan tesislerde karşımıza çıkıyor. Tabii ki bugün yılbaşı programı için bir restorana gideceğimiz zaman, ortalama kişi başı bin TL fiyat isteniyor. Bu fiyatı düşündüğümüz zaman, tesislerde uygun fiyata kalınmış oluyor. Yoğunluk elbette yüksek, bungalov evlerde de hemen hemen kapasitenin yüzde 100'ü dolmuş durumda.''

Yılbaşında vatandaşların özellikle karlı ve soğuk bölgeleri tercih ettiğini belirten sektör temsilcileri bu nedenle Akdeniz'deki tesislerin tercih edilmediğini şöyle devam ettiler:

''Yılbaşında insanlar kar ve soğuk görmek istiyor. Mangal, ateş görmek istiyor. Akdeniz tercih edilmiyor, bunun sebebi de şu anda orada kar olmaması. Kar yağan bölgeler, Sapanca, Abant, Uludağ'da yoğun bir şekilde talep mevcut. Kıbrıs otellerinin seçilme sebebi ise gazinoların olması ve kaliteli sanatçıların oraya gitmesi. Yılbaşı döneminde en kaliteli ve en iyi hizmet veren tesisler Kıbrıs'ta yer alıyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum