Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İzmir'de hedefledikleri turist sayısını açıkladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültürpark içinde Pakistan Pavyonu'nda oluşturulan İzmir Turizm Bilgilendirme Ofisi ve Sergi Alanı törenle açıldı.

İzmir'de hedefledikleri turist sayısını açıkladı
10 Ağustos 2021 - 13:15
Reklam
İzmir'i dünyanın en iyi turizm destinasyonlarından biri haline getirmek için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kültürpark'taki Pakistan Pavyonu'nda oluşturulan İzmir Turizm Bilgilendirme Ofisi ve Sergi Alanı'nın açılışını yaptı.

Daimi sergi alanı olarak da kullanılacak Pakistan Pavyonu'nun kentin simgelerinden olduğunu söyeyen ve pandemi döneminde turizm sektörünün ağır yaralar aldığı bir dönem olduğunu dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Ticari sektörler, tarım sektörü, Turizm sektörü, esnafımız, vatandaşlarımız çok ağır yaralar aldı. Turizm sektörü belki de en ağır yara alan sektörlerden biriydi. Biz bu dönemi boş geçirmedik ve İzmir'in turizm geleceğine hazırlık yapabilmek için birçok çalışma yaptık. En önemlilerinden biri Visitİzmir. Turizm Strateji Eylem Planı hazırladık. Turizm sektöründe birçok çalışmayı sürdürüyoruz. Özellikle UNESCO Dünya Mirası'na İzmir'den taşıyacağımız yeni hedefler, noktalar için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.''


İzmir'in birçok noktasında Turizm Bilgilendirme Ofisi açacaklarını belirten Başkan Soyer İzmir'in turizm hedeflerinin çok büyük olduğunu yaklaşık 1,5 milyon civarında turist ağırlanan İzmir'de, hedeflerini yakın tarihte 4 milyon olarak güncellediklerini ve hedefe ulaşmak için ellerinde ne geliyorsa yapmaya devam edeceklerini söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Bülend Sağlam
    9 ay önce
    Bu mudur büyük hedef? Paris’te sadece Eyfel Kulesi’ni yılda 10.000.000 turist ziyaret ediyor. Tek bir kule güzel İzmir’in neredeyse üç misli turist ağırlıyor.