• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy turizm hedefi tartışmalarına noktayı koydu!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Muğla'nın Marmaris ilçesinde turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy turizm hedefi tartışmalarına noktayı koydu!
06 Ağustos 2021 - 13:20
Reklam
Reklam
Reklam
Marmaris bölgesindeki yangınların tamamen kontrol altına alındığını, söndürüldüğünü ve soğutma çalışmalarına devam edildiği bilgisini veren Bakan Ersoy, soğutma çalışmalarını da tamamladıktan sonra bölgede yangınla ilgili faaliyetlerin bitirileceğini dile getirdi.

Önceliğin Marmaris'e doğal zenginliklerini, ormanlarını, yeşilini tekrar kazandırmak olduğuna vurgu yapan ve ilçenin en büyük değeri doğası ve yeşilinin, Ege'nin turkuazıyla tekrar buluşmasını sağlamayı istediklerini, yaraların sarılmasının, kayıpların telafisinin hızlı şekilde sağlanacağını vurgulayan Bakan Ersoy yaptığı açıklamada şunları kaydetti:


''Önceliğimiz yeni bir Marmaris hikayesi yazmak. Marmaris, Türkiye'nin en eski, önemli turizm bölgelerinden birisi. Bazen turizmde eski, birinci, ilk olmak avantaj gibi olmakla birlikte zaman içerisinde ihtiyaç duyulan değişiklikleri, değişimleri yapamadığınız, trendleri yakalayamadığınız zaman aleyhinize dönebiliyor. Marmaris'in yangın ve pandemi öncesinde oluşmaya başlayan bazı sorunları vardı. Bunların başında pazar çeşitliliği, pazardaki gelmesi gereken konumlama ve yeni trendlerle, konseptlerle geliştirilmesi gibi sorunları vardı. Bütün bu sorunları ele alacağımız bir dizi çalışma yapacağız. Şimdi el birliğiyle yeni bir Marmaris hikayesi yazarak bunu hızlı şekilde hayata geçireceğiz.''


Marmaris'in yeni hikayesini sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri, ticaret odaları ve yerel yönetimlerle oluşturacaklarını belirten Bakan Ersoy 2021 turizm hedefleri ile ilgili olarak şunları söyledi:

''Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok. Temmuz sonu itibarıyla hem yabancı ziyaretçi hem de yurt dışı yerleşik Türk ziyaretçi toplamıyla 12-12,5 milyon arası ziyaretçi rakamını yakalamış olacağız. Önümüzde önemli bir Ağustos ve Eylül ayları var. Başarılı şekilde atlatabilirsek, hedeflediğimiz rakamlara ulaşırsak bu yıl için koyduğumuz turist ve gelir hedefini yakalarız.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum