Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İzmir'e 6 yıl aradan sonra ilk kruvaziyer gemisi geldi! İşte turist sayısı

Kruvaziyer turizminde 2016'ya kadar popüler destinasyonlar arasında yer alan İzmir'e 6 yıl aradan sonra ilk büyük kruvaziyer gemisi geldi.

  • Reklam
İzmir'e 6 yıl aradan sonra ilk kruvaziyer gemisi geldi! İşte turist sayısı
14 Nisan 2022 - 09:01
Reklam
Oceania Cruises şirketinin 23 Mart'ta ABD'nin Miami kentinden hareket eden Insignia adlı gemisi, Fas, İspanya, İtalya, Malta ve İsrail'in uğradıktan sonra İzmir Limanı'na yanaştı.

Yolcuları limanda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Vali Yardımcısı Hikmet Dengeşik, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener karşılarken yolcuların bir kısmı Efes ve Meryem Ana Evi turu yapacak bazıları da günü kent içinde gezerek değerlendirecek. 


Kruvaziyer turizminin pandemi sonrası daha da itibar kazandığını, dünyada potansiyel büyüten bir sektör olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmir'in de bundan payını almasının en büyük arzuları olduğunu pandemi olmasaydı daha erken başlatacakları bir süreç olduğunu ancak pandemiyi beklemek durumunda kaldıklarını belirterek bu yıl kente 34 geminin geleceğini söyledi.


İzmir'in turizmde yıllık 1,5 - 2 milyon urist rakamlarını hak etmediğini belirten Soyer ayrıca kısa vadede İzmir Vakfı olarak ortaya koydukları hedefin İzmir nüfusu kadar turisti karşılamak olduğunu söyledi. Yani 4,5 milyon ilk etapta hedeflediğimiz rakam. Çok daha büyük potansiyeli var ama adım adım olacak." diye konuştu.


Yaklaşık 600 yolcusu bulunan geminin bu akşam İstanbul'a hareket edeceği öğrenildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum