Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İzmir turizminin salgın sonrası yol haritasını Belediye Başkanı Soyer açıkladı

Koronavirüs Sonrası Dünya: Avrasya Görüşü konulu uluslararası foruma katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, turizm işletmelerine yönelik uygulayacakları stratejiyi açıkladı.

  • Reklam
İzmir turizminin salgın sonrası yol haritasını Belediye Başkanı Soyer açıkladı
29 Nisan 2020 - 14:46
Reklam

“Koronavirüs Sonrası Dünya: Avrasya Görüşü” konulu uluslararası foruma katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, turizm işletmelerine yönelik uygulayacakları stratejiyi açıkladı.

 

Rusya Federasyonu’na bağlı Başkurdistan Cumhuriyeti Hükümeti ve Rusya Stratejik Girişimler Federal Ajansı’nın ev sahipliğinde düzenlenen Koronavirüs Sonrası Dünya: Avrasya Görüşü temalı Birinci Uluslararası Çevrimiçi Forumu’na katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yerel yönetimler olarak bu etkileri tersine çevirmek konusunda bize büyük sorumluluklar düşüyor. Böylesi kriz dönemlerinde işbirliği daha da önemli hale gelir. Biz de tüm turizm paydaşlarını içeren bir Turizm Koordinasyon Kurulu kurduk. Bu toplantıların ilk çıktılarından biri turizm işletmelerinin hijyen standartlarının iyileştirilmesiydi. Bu standartları belirlemek ve uygulamak için ise bir Yerel Hijyen Komitesi oluşturacağız. Turizm büyük ölçüde güvenlik ve hijyene dayanıyor. Koronavirüs Dayanıklılık Stratejimize paralel olarak küresel salgınla mücadele etmek adına büyük önlemler aldık.” ifadelerini kullandı.

 

Çevrimiçi turizmin, tamamen olmasa bile en azından fiziksel seyahatin yerini alıp alamayacağı konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Soyer “Dijitalleşme zaten küresel salgından önce de küresel turizm için bir trenddi ve biz bu eğilime öncülük eden diğer destinasyonlarla rekabet etmek amacıyla İzmir'in dijital dünyada görünürlüğünü artırmak için çalışmaya başladık. Yeni turizm stratejimizde attığımız en önemli adımlardan biri turizmde dijitalleşmenin temellerini yaratmak oldu. İzmir'deki tüm çekim merkezlerinin videoları da dahil olmak üzere tüm metin ve görsel içeriğini barındıran dijital bir hedef veri tabanı oluşturduk. Bu veri tabanına dayalı Visit Izmir mobil uygulamasını hazırlayacağız. Dünyanın her yerinden insanlar bu uygulamayı indirebilecek, İzmir’in tarihi ve doğal alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilecek. Bunun yanı sıra ticaret fuarlarımızı da dijitalleştirmek için çalışıyoruz” dedi.

 

Foruma Moldova Cumhuriyeti Başkanı Igor Dodon, eski Brezilya Başkanı Dilma Rousseff, Paris Siyasal Çalışmalar Enstitüsü’nden Profesör Chris Brooks, Moskova Yönetim Okulu (SKOLKOVO) Başkanı Andrey Sharonoz ve Stratejik Girişimler Ajansı Genel Müdürü Svetlana Chupsheva da katıldı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum