• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kaçak define kazısında kullandıkları gübre sonları oldu!

Bursa'da kaçak define arayan 4 kişi kayaları patlatmak için gübre kullandı.

  • Reklam
Kaçak define kazısında kullandıkları gübre sonları oldu!
13 Kasım 2022 - 16:01
Reklam
Reklam
Edinilen bilgiye göre İstanbul'dan define aramak için Bursa'nın Yenişehir ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi'ne gelen 39 yaşındaki Ö.İ., 54 yaşındaki R.K., 51 yaşındaki M.D. ve 32 yaşındaki O.G. bölgede izinsiz kazı yapmaya başladı.

Kayaların arasına gübre sıkıştırıp kayaları parçalamak isteyen Ö.İ. gübrenin miktarını ve birleşenlerinin dozunu ayarlayamayınca kayaların arasına sıkıştırdığı gübre bomba gibi patladı. Parçalanan kayadan kopan bir parça Ö.İ.'nin başına isabet ederek ağır şekilde yaralanmasına neden oldu.


İhbar üzerine olay yerine gelen ambulansla Yenişehir Devlet Hastanesine kaldırılan Ö.İ., burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken olaydan sonra diğer 3 kişi, kendilerini turist gibi tanıtıp gezi amaçlı o bölgede bulunduklarını ve hastanedeki arkadaşlarının selfie yaparken kayalıklardan yuvarlanarak yaralandığını söyledi.


Soruşturmayı derinleştiren, şüphelilerin yalanını kısa sürede çözüp 4 kişinin İstanbul'dan Bursa'ya kaçak define aramak için geldiklerini belirleyen jandarma ekiplerinin olay yerinde yaptığı araştırmada 2 adet dedektör, 1 adet hilti, 1 adet jeneratör, 2 adet kazma, 2 adet kürek bularak muhafaza altına alındı.

Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı doğrultusunda gözaltına alınan şüpheli şahısların Kasten Öldürme ve 2363 Sayılı Kanuna Muhalefet İzinsiz Kazı suçlarından adliyeye çıkarılacakları belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum