Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kente turist akını başladı! Günde 5 bin turist bekleniyor

21 Mart'ta kutlanan Nevruz'a sayılı günler kala turistler kente akın akın gelmeye başladı.

  • Reklam
Kente turist akını başladı! Günde 5 bin turist bekleniyor
11 Mart 2022 - 08:35
Reklam
21 Mart'ta kutlanan Nevruz'a sayılı günler kala Kapıköy Gümrük Kapısı’ndan İranlı turistler Van'a akın akın gelmeye başlarken Van Büyükşehir Belediyesinin himayesinde Van TSO işbirliği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, İpekyolu Belediyesi, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği desteğiyle 15 ile 29 Mart günlerinde düzenlenecek Van Shopping Fest için de hazırlıklar tamamlandı.

Nevruz'u Van’da geçirmek isteyen İranlılar için yapılacak Shopping Fest'le kentin tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtılması, marka değerine katkı sağlanması ve yerel piyasanın canlandırılması hedeflenirken 2 yıldır pandemiden dolayı Nevruz döneminde düzenlenemeyen alışveriş festivalinin bu sene büyük bir heyecanla yapılacağını söyleyen Van Valisi Mehmet Emin Bilmez konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Belediyelerimiz, meslek odalarımız, esnaf odalarımız ve esnafımız, turizmle ilgili faaliyet gösteren otellerimizle iyi bir şekilde hazırlandık. İran’da bu festivalle ilgili tanıtımlar yaptık, yetkililerle görüştük. Daha fazla kişinin Van’a gelebilmesi için hem Razi hem de Kapıköy Sınır Kapısı’nda alınacak tedbirleri İran yetkilileriyle görüştük. Mart’ın 15’inde bir yürüyüş korteji ve kapıda turistlerimizi karşılamak üzere etkinliğimizi başlatıyoruz. Festival döneminde Tahran Van uçak seferleri olacak, bu nedenle daha çok kişi bekliyoruz. İranlı vatandaşlarımızda uzun süre çıkamadı, bu onlar için de bir fırsat. Van’a gelenler bir taraftan tatil yapmakta, bir taraftan da alışveriş yaptıklarını biliyoruz. Festival başladığında Van’a günde 5 bin turist bekliyoruz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum