Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Manavgat oteller bölgesinde yeni yangın! Silahını alan ormana koştu

Orman yangınları nedeniyle günlerdir kabusu yaşayan Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Manavgat halkının sabrı taştı.

  • Reklam
Manavgat oteller bölgesinde yeni yangın! Silahını alan ormana koştu
01 Ağustos 2021 - 22:45
Reklam
Manavgat'ta otellere yakın bölgede yeniden yangın başlamasının ardından sabotaj iddiasına karşı eline silahını alan vatandaşlar ormanın içinde nöbet tutmaya başladı.

Türkiye'ye günlerden bu yana kabusu yaşatan orman yangınları devam ederken yangından büyük oranda etkilenen ilçeler arasında yer alan Manavgat'ta da alevler kontrol edilmeye çalışılıyor.


5 gündür etkili olan orman yangını bu kez Gündoğdu Mahallesi'nde sahile ve otellere yakın ormanlık alanda çıktı. Halk arasında kara belen olarak bilinen dağlık alandan dumanların çıktığını gören mahalle halkı durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.


İhbarın ardından bölgeye çok sayıda 110 ve jandarma ekibi sevk edilirken ekipler yangına havanın kararması nedeni ile karadan müdahale etmeye başladı.


Ancak Manavgat'ın oteller bölgesinde yeniden yangın çıktığı haberi, halkın sabrını taşırdı. Sabotaj iddiasına karşı eline silahı alan vatandaşlar, ormanın içinde nöbet tutmaya başladı. Ekiplere yardımcı olmak isteyen mahalle halkı adeta seferber oldu. Vatandaşlar traktörlerinin arkasına taktıkları su deposu ile yangın alanına koşarken bazı vatandaşlar ise yangında sabotaj iddiası üzerine mahalle girişinde bekleyerek resmi araçların haricinde sivil araçların geçişine izin vermedi. Vatandaşlar ellerine aldıkları silahları ile mahalle içerisinde nöbet tutmaya başladı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum