Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Mardin'deki bin 700 yıllık tarihi kilise açık artırmayla yurt dışında satışa sunuldu!

Daha önce de mülk sahibi tarafından internet üzerinden satışa çıkarılan Mardin'deki bin 700 yıllık Mor Yuhanna Kilisesi bu kez açık artırmayla yurt dışında satışa sunuldu.

  • Reklam
Mardin'deki bin 700 yıllık tarihi kilise açık artırmayla yurt dışında satışa sunuldu!
01 Ekim 2021 - 22:47
Reklam
Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Şeker Mahallesi’nde 1 yıl önce internet üzerinden 7 milyon 250 bin lira fiyat biçilerek satışa sunulan ancak satışı gerçekleştirilemeyen 1. sınıf tarihi eser olan bin 700 yıllık Mor Yuhanna Kilisesi, bu kez yurt dışında açık artırmayla satışa sunuldu.

Kilisenin özüne dönmesi için Süryani cemaatine satmak istediğini, kilisenin babasından kendisine kaldığını belirten d​​​​​​anışmanı aracılığıyla kiliseyi açık arttırmaya sunan mal sahibi Murat Tekcan, miras olarak tek dayanağının kilise olduğunu söyledi. Kilisenin 1. sınıf tarihi eser olduğunu ve yaklaşık iki bin yıllık ömrü olduğunu belirten Tekcan şöyle devam etti: ''İçinde üç tane kardinal mezarı ve iki tünel var. Bir tünelin kaleye, bir tünelin Deyrulzafaran Manastırı’na çıktığı söyleniyor. En uzun tünel 8 buçuk kilometre gidiyor. Biz burayı satmak istiyoruz ve satacağız. Yurt dışından bağlantılarımız var. Özüne dönmesi için bir Süryani cemaatine satmak istiyoruz özüne dönmesi için.''


Mor Yuhanna Kilisesi’ni daha önceki satışlarına istinaden şu an hak ettiği şekilde açık arttırma ile yurt dışında satışa sunduklarını söyleyen Satış Danışmanı İslam Poyraz ise yaptıkları çalışmalar sonucunda 5 milyon TL üzerinden açık arttırmaya sunduklarını ancak en son noktayı da mal sahibi Murat Tekcan'ın belirleyeceğini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum