Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Marmaris'te sahibinden satılık günübirlik konaklama tesisine uygun ada!

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla'nın Marmaris ilçesi Gökova Körfezi'nde 316 bin metrekare büyüklüğündeki özel tapulu Karaca Adası sahibi tarafından satışa çıkarıldı.

  • Reklam
Marmaris'te sahibinden satılık günübirlik konaklama tesisine uygun ada!
27 Nisan 2022 - 02:33
Reklam
ABD'de yaşayan Türk iş insanına ait, Muğla'nın Marmaris ilçesi Sedir Adası ve Okluk Koyu karşısındaki 316 bin metrekarelik Karaca Adası'nın satış fiyatı güncellenirken satılık ilanının ilk açıklandığı 1999 yılında metrekare fiyatı 459 TL olarak belirlenen ve 145 milyon TL istenen adanın satış ilanı 24 Nisan'da internet sitesinde güncellendi.

Üzerinde, her biri 50 ile 100 metrekare büyüklükte 3 müstakil ev bulunan adaya mevcut imar durumuna göre günübirlik konaklama, yeme içme tesisi ile birlikte marina yapılabileceği belirtilirken aynı zamanda mavi tur rotası üzerinde bulunan 4 koyu olan toplam büyüklüğü 381 bin metrekare olan adanın 65 dönüm orman kullanım alanı da mevcut. 


Mülk sahibi adına adanın satışını takip eden ve adanın krediye uygun olduğunu söyleyen Uğur Özcan Karaca Adası'nın 1980 yılında ABD'de yaşayan bir Türk iş insanı tarafından 7 yıldız kategorisinde otel yapılmak üzere satın alındığını, adanın o dönem imarlı olduğunu belirtti. Adanın 1983 yılında birinci dereceden SİT alanı ilan edildiğini aktaran Özcan, otel yatırımının bu nedenle gerçekleşemediğini, adayı satın alan Türk iş insanının da mağduriyet yaşadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:


''Sahibi yatırım yapmaktan vazgeçtiği için satışa çıkardı. Adada 3 müstakil ev bulunuyor. Ancak metruk durumda. İmar affı kapsamında yapı kayıt belgeleri alındı. Restore edilerek kullanılabilir. Yine adaya günübirlik turizm tesisi ve küçük bir marina da yapılabilir. Bunlara izin var.''


İmar durumu sit alanı olarak belirtilen ve metrekare fiyatı 1139 TL'ye yükseltilen Karaca Adası için güncel satış fiyatının 360 milyon TL olduğu kaydedildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum