Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Mersin'de turizm bölgelerine sahip çıkılmıyor

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Hasan Engin, il sınırları içinde bulunan turizm bölgelerine sahip çıkılmadığını söyledi.

  • Reklam
Mersin'de turizm bölgelerine sahip çıkılmıyor
24 Şubat 2020 - 00:05
Reklam

MERSİN Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Hasan Engin, il sınırları içinde bulunan turizm bölgelerine sahip çıkılmadığını söyledi.Uzun süre kalan kar miktarı ile kayak turizmi açısından önemli bir yer olacağı düşünülen Tarsus’taki Karboğazı Turizm Bölgesi’ni ziyaret eden ve Bölgesel Çukurova Havalimanı projesinin tamamlanması sonrasında Tarsus Kıyı Kesimi Turizm Projesi hakkında da önemli değerlendirmeler yapan MESİAD Başkanı Hasan Engin projelerin biran önce Mersin’e kazandırılabilmesi için yerel yönetimlerin ve hükümetin desteklerini beklediklerini belirterek, "Biz Karboğazı’nın kayak tesislerini, turizm projelerini biran önce bölgemizin amacına uygun hizmete girmesini bekliyoruz. Burada yerel yöneticilerin ve hükümetimizin de desteğini bekliyoruz. Çukurova Havalimanı’nın bitmesiyle beraber, özellikle bölgesel bir kayak tesisi olmasını da istiyoruz." dedi.

Tarsus Kıyı Kesimi Turizm Projesi hakkında da konuşan Engin,"Proje için özellikle tahsis edilmiş bir alan, binlerce dönümlük alanımız var. Tahsis sahiplerinin bir an önce gelmesini eğer gelmezlerse de yerel turizmci şirketlere, yatırımcılara tahsis edilmesini istiyoruz. Hatta yabancı yatırımcılara da tahsis edilmesini istiyoruz. Başka bir alanımız yok. Eğer turizmi savunuyorsak, Mersinliler bu projelere sahip çıkmalıdır. Yerel yöneticiler, Valilik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de buna öncülük etmelidir. MESİAD olarak bunu yıllardan beri dile getiriyor ve projelere sahip çıkıyoruz. Çoğu projeler gerçekleşti, çoğu da gerçekleşme aşamasında. Bunların da yatırıma dönüşmesini ve bölge ekonomisinin hizmetine sunulmasını bekliyoruz" diye konuştu.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum