Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Milletvekili Türkiye'ye tatile gitmeyin çağrısı yaptı!

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik müzakerelerini başlatma girişimi Türkiye engeline takıldı.

  • Reklam
Milletvekili Türkiye'ye tatile gitmeyin çağrısı yaptı!
19 Mayıs 2022 - 15:03
Reklam
Görüşmelerin başlamasını bloke eden Ankara, her iki ülkeden terör örgütlerine karşı net tavır takınmalarını isterken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada İsveç ve Finlandiya'nın Türkiye'deki terör odaklarını kendi ülkelerinde barındırdığını ve NATO'nun içerisinde terör örgütlerinin olmasını kabullenemeyeceklerini söyledi.

Helsinki'den yapılan açıklamada, Türkiye'nin gündeme getirdiği tüm sorunların çözülebileceği belirtilirken, Finlandiyalı Milletvekili Mikko Karna Finlandiya vatandaşlarından çeşitli alanlarda Türkiye'yi boykot etmelerini istedi. Milletvekili Karna yaptığı açıklamada ''Türkiye'de tatillerin, Türk kebap restoranlarının ve Türk yapımı arabaların, Finlandiya'nın NATO üyeliğine onay verilene kadar boykot edilmesi.'' talebinde bulunurken Finlandiya ve İsveç'in sorunsuz bir şekilde NATO'ya kabul edileceğine kesinlikle inandığını söyledi.


Milletvekili Karna ayrıca bu süreçte Türkiye tatillerinin ve gezilerinin pas geçilerek Türk kebap restoranlarına gitmeyerek ve birçok tanınmış markaya sahip Türk yapımı arabaların satın alınmaması ile Türkiye'nin protesto edilebileceğini belirtti. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'yi 2021 yılında Finlandiya'dan yaklaşık 30 bin turist ziyaret etti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum