• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Müşteri gibi girdiği otelden 40 bin liralık telefonu çaldı! Yetmedi bıçak çekip tehdit etti

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde müşteri gibi geldiği otelde kalmak için fiyat soran kişi 40 bin lira değerindeki cep telefonunu çaldı.

  • Reklam
Müşteri gibi girdiği otelden 40 bin liralık telefonu çaldı! Yetmedi bıçak çekip tehdit etti
24 Kasım 2022 - 03:01
Reklam
Reklam
Bursa'nın Merkez Osmangazi İlçesine bağlı Kırcaali Mahallesi'nde bulunan bir otelde yaşanan olayla ilgili olarak edinilen bilgiye göre gece vakti müşteri gibi gelen hırsız, resepsiyonda çalışan Yiğit Sarı'ya konaklamak için oda fiyatlarını sordu.

Ardından fiyatı pahalı bulduğunu söyleyerek otelin önüne çıkan zanlı, Sarı'nın yemek almak için karşı lokantaya gitmesi üzerine tekrar otele geldi. Sarı'nın resepsiyonda olmamasını fırsat bilen hırsız, resepsiyonun arkasında gözüne kestirdiği 40 bin liralık cep telefonunu boyu yetmediği için zıplayarak aldı.


Hırsızlık anları güvenlik kamerasına saniye saniye yansırken azimli hırsız kaşla göz arasında uzaklaşsa da şüphelinin gittiği yeri telefonun konumundan takip eden Yiğit Sarı, hırsızı adım adım takip ederek 5 dakikada yakalamayı başardı ancak yakayı ele veren şüpheli bıçak çekerek ve tehditler savurarak olay yerinden uzaklaştı. Zanlıdan telefonu alan ve herhangi bir zarar görmediğine sevinen Yiğit Sarı olayı şekilde anlattı:


''Gece vakti müşteri gibi içeri girip oda fiyatı sordu. Fiyatı söylediğimde pahalı bulduğunu söyleyerek kapının önüne çıktı. Ben de arkasından çıkarak karşı tarafa yemek almaya gittim. O sırada arkadaşım ise arka tarafta oturuyordu. Şüpheli beni gözetlemiş. Ben çıkınca içeri girip telefonu almış. İçeri geldiğimde telefonumu bulamayınca güvenlik kameralarını açtım. Hırsızın zıplayarak telefonumu çaldığını gördüm. Hemen bendeki uygulamadan cep telefonunun konumuna baktım. Yaklaşık 150 metre ileride olduğunu gördüm. Arkadaşım hemen koşarak hırsızın peşine gitti. Neyse ki telefonu kurtardık.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum