Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Müşteri mağduriyeti tavan yapan Jolly Tur fiyatları yüzde 100 artırıyor!

EMITT turizm fuarında düzenlenen basın toplantısında konuşan Jolly Tur CEO'su Mete Vardar, turizm sektöründe fiyat artışlarının yaşanacağını söyledi.

  • Reklam
Müşteri mağduriyeti tavan yapan Jolly Tur fiyatları yüzde 100 artırıyor!
09 Şubat 2022 - 13:39
Reklam
Pandemi dönemi ve sonrasında gerek ücret iadesi yapmaması gerekse iptal rezervasyonlarla ilgili şikayet sitelerinde müşteri mağduruiyetleri tavan yapan Jolly Tur'un CEO'su Mete Vardar, yerli turiste yansıyacak fiyat artışlarının bu yaz yüzde 100'ü bulacağını açıkladı.

Fiyat artışlarının yüzde 25-30 seviyesinde olacakken, enerji başta olmak üzere yapılan zamların otellerin alım gücünü düşürdüğünü, bu yüzden fiyat artışlarının çok daha yüksek olacağını belirten Vardar iç turizmde bu yıl ortalamada yüzde 40-50 fiyat artışı yaşanacağını erken rezervasyondan ana sezona geçişte ise bu artışın yüzde 100’e varabileceğini söyledi.


2022 ortalaması olarak yüzde 40-50 arası sepet artışının söz konusu olacağını, şirket olarak yüzde 46 ortalama sepet artışı hedeflerinin olduğunu kaydeden Vardar erken rezervasyon döneminin bitiminde şu anki fiyatlardan yüzde 100 artış olabileceğini, en az yüzde 40 ama bazı otellerde yüzde 100’lere varan artış beklediklerini belirterek sezonda en az yüzde 60-100 arası daha pahalıya satış olacağını söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum