• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Müşteri mağduriyeti tavan yapan Jolly Tur'un sahibi acentaları temsil etmek için TGA'ya aday oldu

Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)’nın Seyahat Acenteleri Temsilciliği görevine aday olacağını açıkladı.

  • Reklam
Müşteri mağduriyeti tavan yapan Jolly Tur'un sahibi acentaları temsil etmek için TGA'ya aday oldu
21 Eylül 2022 - 03:03
Reklam
Verdikleri reklamlarda ve sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda tatilcilere ücretsiz iptal, iade ve erteleme gibi birçok seçenek sunulduğunu duyurun ancak bu vaatlerinin hiç birini yerine getirmeyen, koronavirüs salgını döneminde otel ve tur paketlerinde iptal işlemi ve ücret iadesi yapmadığından dolayı tatilcilerin tepkisini toplayan, Ağustos ayında daha önce 4 defa mühürlenmiş ve mührün kırılarak turist kabul edildiği mühürlü otelden oda satmasıyla gündem olan  Jolly Tur'un Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)’nın Seyahat Acentaları Temsilciliği görevine aday olacağını açıkladı.

Yaptığı yazılı açıklamada Türkiye turizminde kalbi besleyen ana damarların tur operatörleri, kılcal damarların seyahat acentaları olduğunu belirten ve bu damarın tıkandığında kalbin sağlıklı çalışmayacağını ve turizmin olmayacağını belirten Vardar bu damarda özellikle son üç yıldır ciddi tıkanmalar yaşandığını kaydetti. Kalbin daha sağlıklı çalışabilmesi için seyahat acentalarının sesini daha güçlü duyurmasının şart olduğunu belirten Vardar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Bunu yapabileceğimiz alanlardan biri ise Kültür ve Turizm Bakanlığının kurduğu, ülke turizmini geliştireceğine inandığımız Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) oldu. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'ne (TÜRSAB) kayıtlı acentaların tamamı out-going yapan acentadan in-coming yapana, uçak bileti kesen acentadan M.I.C.E. acentasına kadar turizmin tüm bileşenleri olarak çok zor bir dönemden geçiyor olmamıza rağmen ciromuzdan ödediğimiz yıllık paylarla TGA’ya destek verdik. Ancak burada seyahat acentalarımızın doğru bir şekilde temsil edilemediğini gördük, görüyoruz. Halihazırda bu kurum elde ettiği geliri yurt dışında Türkiye’yi daha iyi tanıtmak için harcıyor. Fakat Türkiye’den yurt dışına turist taşıyan ya da yurt içinde yerli turiste hizmet veren acentalar için bu tanıtımın bir katkısı olmuyor.''


Önce ben diyen bir zihniyetin bu ülkeye bir faydası olmayacağını, seyahat acentalarının bir bütünün parçaları olduğunu ve hep birlikte güçlü ve hep birlikte varolduklarını kaydeden Mete Vardar TGA’ya katkı sunulmamasının değil, seyahat acentalarının tamamının en doğru şekliyle temsil edilmesinin taraftarı olduğunu belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum