Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Mete Vardar'dan TÜROB Başkanı Eresin'i yalanlayan doluluk açıklaması!

Pandemi döneminde müşteri mağduriyetleri tavan yapan Jolly Tur'un Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar otel dolulukları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  • Reklam
Mete Vardar'dan TÜROB Başkanı Eresin'i yalanlayan doluluk açıklaması!
31 Mayıs 2022 - 11:08
Reklam
Pandemi döneminde gerek rezervasyon iptallerinde gerekse iptal edilen rezervasyonların ücretlerinin geri ödenmemesi ile şikayet sitelerinde hakkında binlerce şikayet yazılan ve müşteri mağduriyetlerinin tavan yaptığı Jolly Tur'un Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar bu sene 43 milyon turist ve 30-35 milyar dolarlık turizm beklentisine dikkat çekerek yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

''Rusya ve Ukrayna savaşının etkisinden dolayı eskiden Nisan ve Mayıs aylarında çok turist geliyordu tamamı olmasa bile belirli bir kısmı bayramla, iç pazarla beraber oteller açılmaya başlandı. Şu anda doluluklar fena değil. Türk turizminin 15 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında doluluklarla ilgili bir sorunu yok. Önemli olan ön ve arka sezon dediğimiz Mart, Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim, Kasım aylarında doldurabilmek.''


Otellerdeki doluluk oranını da değerlendiren ve İstanbul’da otellerin doluluk oranının yüzde 100’lere geldiğini söyleyen Vardar ortalama kişi başı harcamada 76 dolar seviyesini bulduklarını sene sonunda bunun 90 doların üzerinde olacağını düşündüğünü belirtti.


Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Eresin dün yaptığı açıklamada otellerin özellikle İstanbul'da ayın bazı günlerinde yüzde 90 dolu olduğu varsayımından hareketle Ocak Nisan döneminin tamamında aynı doluluk oranının sağlandığı yönündeki açıklamaların sektör gerçekleriyle bağdaşmadığını söylemişti.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum