• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Nüfus 6 bin 600, beklenen turist 200 bin! Otellerde yer kalmadı

Kurban Bayramı öncesi alınan rezervasyonlarla 5 bin yatak kapasiteli bölgedeki otel ve pansiyonların yüzde 100'ü doldu. 

  • Reklam
Nüfus 6 bin 600, beklenen turist 200 bin! Otellerde yer kalmadı
11 Temmuz 2021 - 22:26
Reklam
Reklam
Bartın'ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra’da bulunan otel ve pansiyonlar Kurban Bayramı öncesinde yüzde 100 doluluk oranına ulaşırken 6 bin 600 nufuslu Amasra’ya bayram tatilinde günübirlik tatilcilerle birlikte 200 bin turistin gelmesi bekleniyor.

Bütün konaklama tesislerinin dolduğunu belirten ve Amasra'nın her yıl olduğu gibi bu sene de yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahne olacağını söyleyen Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır bayrama 1 hafta olmasına rağmen bütün konaklama tesislerinin şimdiden yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını ve yer kalmadığını belirtti.


Bartın'ın 3 kilometrelik sahil şeridiyle tek mavi bayraklı plajı olan ve özellikle günübirlik turistlerin akın ettiği İnkum tatil beldesinin de yoğun ilgi gördüğünü belirten Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Daha şimdiden ve Kurban Bayramı tatili süresince Amasra ilçemize gelen misafirlerimiz mutlaka İnkum'a da uğruyor. Tatil boyunca İnkum'da günlük 20-30 bin kişi bekliyoruz. Belediye olarak mavi bayraklı İnkum'da bütün tedbirlerimizi aldık.Gelen misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için bütün hazırlıklarımızı yaptık.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum