Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otel yatırımlarında öncelik İstanbul'da

Koronavirüs salgınının hüküm sürdüğü bir önceki yıla göre Türkiye'ye gelen turist sayısında artış yaşanırken, otel yatırımları da hız kesmeden sürüyor.

  • Reklam
Otel yatırımlarında öncelik İstanbul'da
20 Kasım 2021 - 07:17
Reklam
İstanbul'da dördüncü otelini açan, Türkiye ekonomisine önemli bir döviz girdiği sağlayan dev bir sektörün temsilcisi olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan İstanbul'un en önemli turizm merkezlerinden tarihi yarımada içinde kısa süre içinde dört otele ulaşmaktan dolayı gururlu olduklarını söyledi.

İstanbul'da çok daha fazla yatak kapasitesine ihtiyaç olduğunun altını çizen Eraslan, yakın zamanda gerçekleştirilen Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 16. etabı Türkiye Grand Prix'sinde de görüldüğü üzere yeni normalde büyük bir turizm hareketliliğinin başladığını söyledi. Özellikle şehir otelciliği konusunda önemli bir ihtiyacın ortaya çıktığını söyleyen Eraslan şöyle devam etti:


''İstanbul dünyanın en önemli uçuş aktarma noktalarından biri. Dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında. Uluslararası etkinliklere, kongrelere ev sahipliği yapıyor. Avrupalı turistlerin yeniden büyük bir hareketlilik sağladığına şahit oluyoruz. Orta Doğu ülkelerinden gelen turist akını artarak devam ediyor. Tüm bunlara baktığımızda hizmet kalitesini düşürmeden daha fazla şehir oteline yatırım yapılması gerektiğini düşünüyoruz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum