Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otellerde yer kalmadı, parklarda yattılar!

Kente akın eden vatandaşlar otelleri doldururken, otel bulamayanlar geceyi parklarda ve cami avlularında çadır kurarak geçirdi.

  • Reklam
Otellerde yer kalmadı, parklarda yattılar!
01 Temmuz 2022 - 03:53
Reklam
3 Temmuz Pazar gününe kadar çeşitli kategorilerdeki pehlivanların güreşleriyle devam edecek olan 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek isteyen güreş sevdalıları Edirne’ye akın ederken otel ve pansiyonlar kente akın eden güreşseverlerle doldu.

Otellerde yer bulamayan güreş severler, çadırlarda sabahlarken başta cami bahçeleri olmak üzere kent merkezinde bulunan meydan ve parklar adeta kamp alanına dönüştü. Hazırlıksız gelen ve yanında çadır bulunmayan vatandaşlar ise çime serdikleri kartonlar ve battaniyeler üzerinde geceyi geçirdi. Kaldırımlarda, arabaların kasalarında ve cami köşelerinde uyuyan vatandaşların görüntüleri de kameralara yansıdı. Otellerde yer bulamadıklarını bazı otellerin de gecelik 800 lira istediklerini anlatan güreş sevdalıları, geceyi çadırlarda geçirdiklerini ifade etti.

Bu yıl 54 başpehlivan altın kemer için mücadele edeceği Kırkpınar'da organizasyona yoğun ilginin olduğunu, rekor sayıda pehlivanın katıldığını söyleyen Türkiye Güreş Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ziya Ünlü 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin bugün sabah saatlerinde Edirne Sarayiçi Er Meydan’ında küçük boy kategorisindeki pehlivanların güreşleriyle başlayacağını belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum