Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Savaştan kaçan zenginler İstanbul'daki otelleri doldurdu!

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir Türkiye'nin turizmde iki önemli pazarı konumunda olan Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın turizme etkisini değerlendirdi.

  • Reklam
Savaştan kaçan zenginler İstanbul'daki otelleri doldurdu!
27 Şubat 2022 - 09:48
Reklam
Türkiye'nin turizmde iki önemli pazarı konumunda olan Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın turizme etkisini değerlendiren ÇEŞTOB Başkanı Demir Rusya ve Ukrayna'dan önemli oranda turist alındığını, 2019 yılında Rusya'dan 6 milyon, Ukrayna'dan da 1,5 milyon civarında turistin Türkiye'de tatil yaptığını hatırlattı.

Pandemi dönemine bile yine Rusya'dan 3 milyonun üstünde, Ukrayna'dan da 2 milyona yakın turistin Türkiye'ye gelerek tatil yaptığını söyleyen ÇEŞTOB Başanı Demir savaşın ne kadar devam edeceğinin ne zaman biteceğinin çok kestirilemediğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Tahminlerimiz şunu gösteriyor; savaşın çok sürmeyeceği, birkaç gün içinde masaya oturulacağı ve masada devam edeceği. Dolayısıyla özellikle Rusya'dan Türkiye'ye yapılmış veya yapılacak rezervasyonlarda herhangi bir eksiklik olmayacağı ve yine 6 milyona yakın turistin geleceği yönünde tahminlerimiz var. Ukrayna'dan kaçan zenginlerin İstanbul'daki otellere rezervasyon yaptırdığı ve İstanbul'daki otellerde yer kalmadığı yönünde bir takım duyumlar alıyoruz.''


En kısa sürede savaşın son bularak Ukrayna ve Rusya arasında barış sağlanarak güzel günlere tekrar dönülmesi dileğinde bulunan ÇEŞTOB Başkanı Demir turizme ve diğer sektörlere zarar vermeden, önümüzdeki günlerde savaşın sonlanmasını beklediklerini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum