Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otellerden Baltık ülkelerindeki operatörlerin rezervasyonlarının iptal edilmesini istedi!

TUI, Rusya’ya uygulanan yaptırımları gerekçe göstererek çalıştığı otellerden, partnerlik yaptığı sahibi Rus olan tur operatörlerinin yapılmış rezervasyonlarını iptal etmelerini istedi.

  • Reklam
Otellerden Baltık ülkelerindeki operatörlerin rezervasyonlarının iptal edilmesini istedi!
25 Nisan 2022 - 00:09
Reklam
TUI’nin Türkiye’deki şirketi Tantur üzerinden otellere gönderilen yazıda Baltık ülkelerindeki tur operatörlerinden TI Travel LLC, TI Baltics SIA ve Borublita müşterilerinin alınmaması bu firmalar üzerinden yapılmış rezervasyonların da iptal edilmesi istendi.

TUI'nin Türkiye'deki şirketi Tantur tarafından gönderilen yazıda bu durumun 31 Mayıs’a kadar geçerli olduğu daha sonra her ayın 20’sinde bir sonraki aya ait iptaller için bilgi verileceği belirtilirken Tantur Seyahat AŞ Finans yöneticisi Cezmi Özkan imzasıyla otellere gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:


''Bu mektubun amacı Tantur’un TI Travel LLC, TI Baltics SIA ve Borublita Holdings Limited için Türkiye’de yürüttüğü tüm operasyonların askıya alındığı konusunda sizi bilgilendirmek içindir. TI Travel ile ilgili herhangi bir operasyon için gelecek yeni rezervasyon taleplerinin askıya alınması LLC, TI Baltics SIA ve Borublita ile ilgili olarak otelinizle Tantur arasında imzalanan sözleşmenin 9. maddesine göre sözleşmenin askıya alındığını bildiririz.''


Bu arada edinilen bilgiye göre TUI’nin Türkiye’deki şirketi Tantur’da Rusya bölümü kapatıldı ve burada çalışanlar işten çıkarılarak bilgisayarları kilitlendi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum