Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turistin Türkiye tatili ile ilgili ATOR'dan önemli açıklama!

Rus turistlerin Türkiye tatili ile ilgili olarak Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) internet sitesinden açıklama yapıldı.

  • Reklam
Rus turistin Türkiye tatili ile ilgili ATOR'dan önemli açıklama!
12 Nisan 2022 - 17:03
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'ya askeri operasyonları sonrasında Batılı ülkeler tarafından uygulanan hava ambargoları nedeniyle Rus turistin sezonda ne yapacağı Türkiye turizm sektör temsilcileri tarafından yakından takip ediliyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından resmi internet sitesinden yapılan açıklamada bugün itibarıyla Moskova Antalya uçuşlarının başladığı ve yaz tatil dönemi için uçuş programı başlatıldığı duyuruldu.


ATOR tarafından yapılan açıklamada Biblio-Globus tur operatörünün Red Wings Airlines üzerinden düzenlendiği Mayıs tatili turları için haftada 4 kez charter seferlerinin başladığı belirtilirken Nisan ayı ile birlikte düşük maliyetli havayolu şirketi Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları (THY) ortaklığıyla Moskova'dan Antalya'ya Anex Tour, Coral Travel, Fun&Sun (eski TUI Russia) ve Pegas Touristik uçuş programlarına başlayacağı açıklandı. Tur operatörlerinin Rus havayolları Rossiya ve Azimuth'un uçuşları bazında Türkiye'ye turlar düzenlediğininde hatırlatıldığı açıklamada Pegasus Hava Yolları'nın Moskova'dan Antalya'ya programının 12 Nisan itibarıyla başladığı hatırlatıldı.


Yaz tatil döneminde Rus turistlerin 5 tur operatörü aracılığıyla Türkiye'ye 7 havayolu şirketi ile seyahat edebileceğini duyuran ATOR Coral Travel'in Moskova'dan Rus tatilcileri Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve PegasFly ile Antalya, Bodrum ve Dalaman'a taşıyacağı belirtilirken, Anex Tour'un ise turistleri Moskova'dan Antalya'ya 12 Nisan itibarıyla Pegasus Hava Yolları üzerinden taşıyacağı aktarıldı.


Bununla birlikte Rossiya ve Azimuth Airlines tarafından Rusya'nın en büyük tur operatörlerinden olan Intourist'in Rusya'daki Mineralnye Vody'den Antalya'ya uçak seferleri başlatacağı duyuruldu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum