Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

PCR testi kalktı, Türkiye'ye akın ettiler

Ülkede hükümetin PCR testini geçişte isteme zorunluluğunu kaldırmasıyla Türkiye'ye akın etmeye başladılar.

  • Reklam
PCR testi kalktı, Türkiye'ye akın ettiler
05 Şubat 2022 - 13:07
Reklam
Bulgaristan’ın her geçişte PCR testi isteme zorunluluğunu kaldırması üzerine Bulgar vatandaşları alışveriş için yeniden Edirne'ye gelmeye başladı.

PCR testinin kalkmasıyla Edirne'de esnafın yüzü gülmeye başlarken Bulgarların tekrardan gelmeye başlamasıyla işlerinin şu anda çok iyi olduğunu belirten kent esnafı 2 hafta boyunca biraz sıkıntı yaşadıklarını ancak tekrar toparlanmaya başladıklarını söyledi. PCR testinin kalkmasıyla Edirne'ye geldiklerini ve çok mutlu olduklarını vurgulayan Bulgar turistler ise Türkiye'nin kendilerine çok ucuz geldiğini ve her şeyden fazla fazla aldıklarını söylediler. 2 ay önce geldiklerinde ve şimdiki fiyatların yine aynı olduğunu kaydeden Bulgar turistler şunları söyledi:


''Çok daha rahat alışveriş yapabiliriz. Her şey çok daha iyi. Kıyafet, gıda alıyoruz. Çocukları giydirmeye geldik. Ben iki haftada bir geliyorum. Aşısı olmayanlara günlük test istiyorlar, o da 10 leva. Bulgar vatandaşların canını yakmıyor, yüksek gelmiyor. Bunun için rahat gidip geliyoruz. Ama bundan önceki dönemde 90 levaya test yaptırıyorduk yüksek olduğu için gelemiyorduk.''


Bulgaristan Sağlık Bakanlığı, artan koronavirüs vakaları nedeniyle Türkiye'yi kırmızı listeye almış, alınan kararla birlikte ülkeye giriş yapanlardan aşı kartı ile birlikte zorunlu PCR testi istenirken, Türkiye’den Bulgaristan’a geçiş için istenen 600 liralık PCR testi sebebiyle Bulgarlar Edirne’ye akını kesmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum