• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turist Avrupa ülkelerini takibe aldı! Talep üç kat arttı

Türkiye'nin ana turizm pazarlarından Rusya'da turistlerin Avrupa ülkelerine olan ilgisinin arttığı bildirildi.

  • Reklam
Rus turist Avrupa ülkelerini takibe aldı! Talep üç kat arttı
21 Şubat 2022 - 19:31
Reklam
Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat servisi Tutu.ru tarafından yapılan açıklamaya göre Rus turistlerin Norveç, Letonya, Litvanya ve Avusturya dahil olmak üzere hava trafiğinin açıldığı Avrupa ülkelerine yönelik uçak bileti taleplerinin neredeyse üç kat arttığı bildirildi.

Tutu.ru tarafından yapılan açıklamada 14-17 Şubat tarihleri arasında Norveç’e düzenlenen uçak seferlerine Rusların bilet taleplerinin yaklaşık iki kat daha fazla olduğu belirtilirken Şubat ayında Moskova’dan Norveç’in başkenti Oslo’ya uçak bileti fiyatlarının tek yön için 13 bin Ruble’den başladığı kaydedildi. Bununla birlikte uçak bileti rezervasyonlarında henüz bir artış fark edilmediğine işaret edilen açıklamada potansiyel turistler arasında bu destinasyona olan ilginin artmasının söz konusu olduğu aktarıldı.


17 Şubat’ta Litvanya’ya seyahat için uçak bileti arama sorgularının bir ay öncesine göre üç kat artış gösterdiğinin belirtildiğiTutu.ru tarafından yapılan açıklamada ayrıca Rusların son bir haftada Letonya’ya seyahat için uçak bileti taleplerinin bir ay öncesine göre 2.5 kat arttığı, Rusya’dan Avusturya’ya seyahat için Rusların bilet arama sorgularında da üç kat artış olduğu belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum