• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turistin Ekim ayında en çok tercih ettiği destinasyonlar açıklandı!

Rusya’nın en büyük çevrimiçi seyahat servislerinden Aviasales tarafından yapılan araştırma Ekim ayında Rusların en fazla ilgi gösterdiği yurt dışı güzergahlarını ortaya koydu.

  • Reklam
Rus turistin Ekim ayında en çok tercih ettiği destinasyonlar açıklandı!
19 Eylül 2022 - 04:44
Reklam
Uçak bilet rezervasyonları ve satışların incelendiği araştırma göre Ekim ayında Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tayland, Mısır ve İsrail’in tatil planlayan Ruslar arasında en çok talep gören destinasyonlar olduğu belirlenirken Aviasales uzmanları, Ekim ayında tatile gidecek Rusların en fazla ilgi duyduğu yurt dışı destinasyonunun Türkiye olduğuna vurgu yaptı.

Ekim ayında ortalama 20 derecenin üzerinde rahat bir hava ve deniz sıcaklığına sahip olan Türkiye’ye gidiş-dönüş biletinin bir kişi için ortalama 40 bin 300 Ruble’ye mal olduğunun belirtildiği araştırma sonuçlarına göre Türkiye’ye Ekim ayında Rusya’nın 25 şehrinden direkt uçuşların da bulunduğu vurgulandı.


Rezervasyon sıralamasında ikinciliğe yerleşen, Ekim ayında hava sıcaklığının ortalamanın üzerine çıkmayacağı ve 35 derece civarında olacağının belirtildiği Birleşik Arap Emirlikleri’ne Rusya’dan uçak bileti maliyeti ise ortalama 62 bin Ruble’ye ulaşırken, bu ülkeye 10 Rus şehrinden doğrudan uçuşlar bulunuyor.


En popüler rotalar listesinde üçüncü sırada yer alan Tayland'da sıcaklıklar ortalama 30 derece, uçak bileti fiyat ortalaması ise 66 bin 500 Ruble olarak belirlenirken Ekim ayında en popüler destinasyonlar listesinde yer alan İsrail ve Mısır'da Ekim ayında gündüz sıcaklığı ortalama 25-30 derece arasında seyredecek. Bilet fiyatları ortalaması ise İsrail’e 68 bin Ruble, Mısır’a ise 46 bin Ruble seviyesinde olacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum