• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turistler artık bu 4 ülkeye seyahat edemeyecek!

4 ülkeye girişlerine izin verilmeyen Rus turistlere, ülkeleri Ukrayna ile savaştayken seyahat etmemelerinin gerektiği bildirildi.

  • Reklam
Rus turistler artık bu 4 ülkeye seyahat edemeyecek!
19 Eylül 2022 - 14:58
Reklam
Rusya'ya sınırı olan, vize yaptırımına başlayan ve dün akşamdan itibaren vize almak isteyen Rus turistler geri çevrilmeye başlayan dört Avrupa Birliği (AB) ülkesi Rus turistlere yönelik yeni sınırlamaları uygulamaya başladı.

Sınırlarını açık tutmaya karar veren Finlandiya, vize almak isteyen Rus vatandaşlarına konsoloslukta verdiği randevu sayısını azaltırken Polonya, Estonya, Letonya ve Litvanya tarafından uygulanmaya başlayan bu kısıtlamalar, Rusya'nın 24 Şubat'ta Ukrayna'yı işgalinden bu yana AB'nin getirdiği yaptırımların son halkası oldu.


AB, Rusya'dan AB ülkelerine yapılan tüm uçuşları yasaklamış, yalnızca demir ve kara yolu ağını açık bırakmış ve Rus vatandaşlarına Schengen bölgesinde serbest dolaşım vizesi vermeyi bu ay kısıtlamıştı. Bununla birlikte Rus turistlere bugün getirilen seyahat kısıtlaması tır şoförlerini, AB ülkelerinde kalıcı oturma izni olanları, ailelerini ziyaret edenleri ve AB'ye iltica etmek isteyen Rus muhalifleri kapsamıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum