• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turistleri Ukrayna milli marşıyla karşılıyorlar!

Ülkeye giden Rus turistler, Ukrayna milli marşıyla karşılanıyor.

  • Reklam
Rus turistleri Ukrayna milli marşıyla karşılıyorlar!
14 Ağustos 2022 - 22:09
Reklam
Rusların uğrak mekanı olan ülkenin doğusundaki Imatra'da Temmuz ayının sonundan bu yana Ukrayna'nın istila edilmesi milli marşla protesto ediliyor.

Finlandiya'nın Imatra kentindeki ünlü akarsu Imatrankoski, özellikle Rus turistler arasında popüler ancak Rusya'nın hemen dibindeki bu bölgede bir süredir Ukrayna milli marşı çalınıyor. Imatra'nın yakınındaki Lappeenranta kenti de Rusların Finlandiya'da sıkça ziyaret ettiği yerlerden biri. Pek çok Rus alışveriş yapmak için burayı tercih ediyor.


Rusların uğrak noktası olan alışveriş merkezlerine bakan belediye binasında her akşam Ukrayna milli marşı çalınıyor. Lappeenranta Belediye Başkanı Kimmo Jarva, bunun amacının Ukrayna'ya verilen güçlü desteği göstermek ve savaşı kınamak olduğunu söyledi ancak Finlandiya, Ruslara verilen turist vizesine savaş sebebiyle sınırlama getirmeye hazırlanıyor.


Ülke genelinde yapılan geçen hafta sonuçları yayımlanan ankete göre Finlandiya'da halkın yüzde 58'i vize kısıtlaması getirilmesini isterken Rus turistler, bu bölgeler için önemli bir gelir kaynağı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum