Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ruslar yurt dışı tatilinden vazgeçti!

Rus Otkrıtiye bankasının sigorta şirketi Rosgosstrah ile ortaklaşa gerçekleştirdiği anketin sonuçları açıklandı.

  • Reklam
Ruslar yurt dışı tatilinden vazgeçti!
25 Mayıs 2022 - 02:54
Reklam
Rus Otkrıtiye bankasının sigorta şirketi Rosgosstrah ile ortaklaşa gerçekleştirdiği anket sonuçlarına göre katılımcıların önemli bir bölümü tatil için Rusya'yı tercih edecek. Tatilini Rusya'da bulunan bir yazlık beldede geçireceğini bildirenlerin oranı yüzde 27 olarak belirlenirken tatilde bir beldeye gitmek yerine seyahat etmeyi tercih edeceğini beyan edenlerin oranı da yüzde 18 olarak açıklandı.

Bu yıl Rusya vatandaşlarının yalnızca yüzde 8'lik bölümü yaz tatilini yurt dışında Türkiye ve Mısır gibi ülkelerde geçireceğini belirtirken anket katılımcılarının yüzde 24'ü daçada, yüzde 20'si de evinde dinleneceğini belirtti. Anketin geneline bakıldığında bu yıl şu veya bu şekilde tatil yapacağını beyan edenlerinin oranı yüzde 47 olurken oranın en yüksek çıktığı şehir yüzde 56 ile Moskova.


Bununla birlikte Rusların bu yılki tatil planlarına yönelik görüşlerini araştıran, sokak röportajıyla Rusların görüşlerini alan haber kanalı Euronews Rusların değişen yurt dışı tatil programları ve nedenleri mercek altına alındı. Yapılan araştırmaya göre Ruslar, artan uçak bileti, tatil fiyatları ve Rus karşıtlığı nedeniyle yurt dışı tatil planlarından vazgeçiyor. Ukrayna’daki çatışmaların etkisinden kaçınmaya çalışan Ruslar ülkenin Karadeniz kıyısındaki Anapa’ya gitmeyi planlıyor.


Rusların en gözde tatil yerlerinden Türkiye için tur fiyatlarının Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesinin başladığı 24 Şubat’tan bu yana fırladığına dikkat çeken Euronews Rusya’da düzenlenen Mastercard ve VISA kredi kartlarının yurt dışında kullanımının durdurulduğunu, Batılı ülkelerin yaptırımlarının sıradan Rus halkının gündelik hayatını zorlaştırmaya başladığına dikkat çekti.


Öte yandan Rus havayollarının kiralama sözleşmelerinin sona erdirilmesi ve birçok ülkenin hava sahasını Rus uçaklarına kapatması sebebiyle uçuş sayıları da azaldığını vurgulayan Euronews Karadeniz kıyısında Rusların desteğiyle tek taraflı bağımsızlık ilan eden Gürcistan’a bağlı Abhazya, Rusların müttefikleri Ermenistan, Azerbaycan, Belarus ve Orta Asya ülkeleri de seyahat için düşünülen diğer bölgeler olduğunu belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum