Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya'dan Dünya Turizm Örgütü üyeliği ile ilgili flaş hamle!

Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü'nün düzenlenecek ilk Olağanüstü Genel Kurulu'nda Rusya’nın üyeliğini görüşeceği gün Rusya'dan önemli bir hamle geldi.

  • Reklam
Rusya'dan Dünya Turizm Örgütü üyeliği ile ilgili flaş hamle!
27 Nisan 2022 - 12:01
Reklam
Dünya Turizm Örgütü'nun (UNWTO) bugünkü toplantısından kaynaklara göre Rusya üyelikten çekilme kararı alırken UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, Rusya'nın üyelikten çekilme kararı aldığını doğruladı.

UNWTO üyeleri Rusya'nın üyeliğinin askıya alınması için bugün bir oylama yapmaya hazırlanıyorlardı. Pololikashvili dün yaptığı açıklamada üye ülkelerin Rusya'nın üyeliğini askıya alma yönünde oy kullanacaklarını umduğunu ifade etmişti.


İspanyol hükümeti yaptığı açıklamada örgütün, Rusya Federasyonu politikasında bir değişiklik yaşanması durumunda askıya almanın kaldırılabileceğini belirtirken örgütün bir sonraki toplantısı 2023 yılında gerçekleşecek. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov gazetecilere verdiği demeçte, turizmi geliştirmek için teknik destek sağlayan UNWTO’dan ayrılma kararının Rusya’daki sektörü etkilemeyeceğini söyledi.


Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin küresel turizmin canlanması üzerinde olumsuz etkileri olacağını ve turizm gelirlerinde 14 milyar dolara varan kayıplara ve seyahat fiyatlarında artışa neden olabileceği tahmin edilirken bununa birlikte BM Genel Kurulu 7 Nisan’da Rusya'nın BM İnsan Hakları Konseyi üyeliğini askıya almıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum