Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dünya Turizm Örgütü'nden flaş Rusya adımı!

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü yarın düzenlenecek ilk Olağanüstü Genel Kurulu'nda Rusya’nın üyeliğini görüşecek.

  • Reklam
Dünya Turizm Örgütü'nden flaş Rusya adımı!
26 Nisan 2022 - 18:35
Reklam
İlk Olağanüstü Genel Kurulu'nu düzenleyerek Rusya’nın üyeliğinin askıya alınıp alınmaması için oylama yapacak Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada üye ülkelerin yapılacak özel bir oylamada Rusya'nın üyeliğinin askıya alınması lehinde oy kullanmalarını umduğunu aktardı.

Pololikashvili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ''Herhangi bir çekimserlik korkuyla motive olur. Savaş karşısında korkmamalıyız, iki aydır başka bir ülkeyi bombalayan bir ülkenin hakkının askıya alınmasından bahsediyoruz savaşa karşı dayanışma göstermeliyiz..''


Rusya’nın turizm örgütü üyeliğinin askıya alınması için 160 üye devletin 3’te 2 çoğunluğu askıya alınmayı desteklemesi gerektiği bildirilirken Rusya’nın üyeliğinin askıya alınması halinde, Rusya turizmi teşvik etmek için teknik destek sağlayan bu örgüte katılımını geçici olarak kaybedecek. Alınacak olan karar Rusya için sembolik sonuçlar doğurabilecek bir önlem olarak görülürken örgüt, Ukrayna'daki çatışmanın küresel turizmin canlanması üzerinde olumsuz etkileri olacağını ve turizm gelirlerinde 14 milyar dolara varan kayıplara ve seyahat fiyatlarında artışa neden olabileceğini tahmin ediyor.


Bununa birlikte BM Genel Kurulu 7 Nisan’da Rusya'nın BM İnsan Hakları Konseyi üyeliğini askıya almıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum