Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sapanca'nın yeşiline bir hançer de dünya devi otel zincirinden!

Dünyanın sayılı içme suyu kaynaklarından biri Sapanca Gölü çevresinin yeşillerle kaplı yüksek alanları her geçen gün otel ve konut projeleriyle gri renge dönüyor.

  • Reklam
Sapanca'nın yeşiline bir hançer de dünya devi otel zincirinden!
27 Haziran 2022 - 15:53
Reklam
Sapanca'da dev bir projeyi hayata geçiren ulusal bir inşaat markasının yapacağı yeni yatırımlar kapsamında dünyanın en seçkin otellerinden olan Kempinski’yi Sapanca’da hayata geçireceği öğrenildi.

Yapılacak olan yatırım kapsamında detaylı inceleme ve projelendirmelerin gerçekleştirildiği ve resmi makamlara yapılan başvurularla gerekli izin süreçlerinin de başladığı öğrenilirken, şu anda 3 adet 5 yıldızlı otel ve çok sayıda otel ve konutun bulunduğu Sapanca'nın yeşili Kempinski otel ile daha da griye dönecek. 34 ülkede 79 adet beş yıldızlı oteli bulunan Kempinski’nin Türkiye’de Antalya Belek, Bodrum ve İstanbul’da 3 oteli bulunuyor.


17 Ağustos 1999 depremi sonrasında kat sınırı düşürülen Sakarya'da, özel izin alınan yapılar dışında 7 katlı bina yapmak mümkün değil. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından tespit edilen termal su kaynağının işletme ruhsatını 26 yıllığına alan Karaaslan ailesine ait olan Kraas Gıda Dayanıklı Tüketim Malları Tekstil Ürünleri Turizm Otelcilik ve İnş. Taahhüt San. Tic. A.Ş. İlmiye mahallesindeki 8.875,07 m² olan tapulu alanda 2021 yılında 7 katlı, 5 yıldızlı, 200 oda kapasiteli olarak bir otel projesi hazırlamış, Sakarya Valiliği'ne yapılan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) başvurusu hakkında valilik tarafından otel projesi için ÇED gerekli değildir kararı verilmişti.

Bugüne kadar yapılan en yüksek binanın 6 kat ile Elite World isimli otele ait olduğu Sapanca Gölü 7 katlı Ramada Resort Thermal And Convetion Center ismini taşıyacak otele de ev sahipliği yapacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum