Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Savaşın gölgesinde açılan MITT Moskova Turizm Fuarı'nda ölüm sessizliği!

Bu yıl 28.'si düzenlenen Moskova Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (MITT) kapılarını savaşın gölgesinde sönük şekilde açtı.

  • Reklam
Savaşın gölgesinde açılan MITT Moskova Turizm Fuarı'nda ölüm sessizliği!
15 Mart 2022 - 21:05
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya’da düzenlenen ve Türk turizmcilerin de büyük ilgi gösterdiği en önemli uluslararası turizm fuarları arasında olan Moskova Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (MITT) Moskova Crocus Expo'da kapılarını açtı.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle MITT Turizm Fuarı'nın bu yıl oldukça sönük geçtiği, Avrupa’nın Rus turistlere kapanması nedeniyle fuar alanının yarısının boş kaldığı belirtildi. Fuarda geçtiğimiz yıllarda en büyük alanların sahibi olan ülkeler Türkiye, Mısır ve Cezayir fuarda küçük alanlarda temsil edilirken Tayland, Endonezya ve Filipinler ise oteller ve şirketlerin bireysel katılımı ile temsil edildi.


Türkiye standının alışılmadık derecede sakin göründüğü ve neredeyse hiç otel temsilcisinin olmadığı belirtilirken turizmcilerin yeterli uçuşun olmaması ve artan bilet fiyatları nedeniyle Moskova'ya gelmekte zorlandıkları kaydedildi. Öte yandan MITT Turizm Fuarı'nda Rus katılımcıların bulunduğu salonun iç turizmin mecburen öne çıkması nedeniyle hareketli olduğu da belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum