Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Savaştan kaçan Ukraynalı kadın kaldığı otelde toplu tecavüze uğradı!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürerken, ülkeden kaçanların yaşadığı insanlık dramı da her gün uluslararası kamuoyunda gündem olmaya devam ediyor.

  • Reklam
Savaştan kaçan Ukraynalı kadın kaldığı otelde toplu tecavüze uğradı!
16 Mart 2022 - 03:52
Reklam
Ukrayna’daki bombalardan kaçarak Almanya’ya sığınan 18 yaşındaki Ukraynalı mültecinin Irak ve Nijerya uyruklu iki kişinin tecavüzüne uğradığı iddia edildi.

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild’in haberine göre Almanya’da mültecilerin konaklaması için kullanılan Oscar Wilde otel gemisinde yaşanan olayda 37 yaşındaki Iraklı ve 26 yaşındaki Nijeryalı iki mültecinin tecavüzüne uğrayan genç kadın ülke gündemine oturdu. 18 yaşındaki Ukraynalı kadının yaşadıklarının ardından kendini güvende hissetmediği için Almanya’dan ayrıldığı ve Polonya’ya kaçtığı aktarılırken tecavüz sırasında otel gemisinde yaklaşık 25 mültecinin de bulunduğu öne sürüldü.


Düsseldorf savcılığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, polisin 6 Mart’ta meydana geldiği iddia edilen saldırıyla ilgili soruşturma başlattığını ve gözaltında kalan iki kişiyi tutukladığını doğrulanırken Federal polis sendikası başkanı Heiko Teggatz Bild’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Politikacılar Düsseldorf’taki otel teknesindeki gibi korkunç tecavüz vakalarının yaygınlaşmasını engellemek için elinden geleni yapmalıdır. Hızlı ceza ve ardından sınır dışı etme bu tür faillerin anladığı tek dildir.''


Bununla birlikte yaşanan insanlık dışı olayda şüpheli olarak tutuklanan iki kişinin de Ukrayna ve Fas pasaportlarına sahip olduğu bildirildi. BM’ye göre, 24 Şubat’ta Rus işgalinin başlamasından bu yana bir milyondan fazla çocuğun da yer aldığı üç milyondan fazla Ukraynalı Avrupa’daki diğer devletlere kaçtı.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum