Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Alternatif pazarlar Rus ve Ukraynalı turist kaybını telafi etmez!

Kemer Yöresel Tanıtma Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz Rusya Ukrayna arasındaki gerginliğinin turizme yansımalarına ilişkin öngörülerini paylaştı.

  • Reklam
Alternatif pazarlar Rus ve Ukraynalı turist kaybını telafi etmez!
23 Şubat 2022 - 10:55
Reklam
Katıldığı canlı yayında Rusya Ukrayna arasında yaşanan gerginliğe ilişkin haber akışının Türkiye'de turizmi nasıl etkileyeceğine ilişkin değerlendirmelerini aktaran Kemer Yöresel Tanıtma Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz Türkiye'de daha evvel yaşanmış benzer senaryoların olduğunu söyledi.

Yaşanan gelişmeler ışığında iç pazarın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını ve yerli misfafirlerin her zaman alternatif bir pazar olarak görüldüğüne değinen KETAV Başkanı Yorulmaz şu açıklamalarda bulundu:


''Avrupa ülkeleri, Baltık ülkeleri, Belarus gibi pazarlar da alternatif pazarlar olarak ortaya çıkıyor ancak Rusya ve Ukrayna pazarlarında yaşanacak kaybın yerini doldurmak mümkün değil. Ancak pansuman yapabiliriz.''


Savaşmadan konunun pozitif düşünülerek çözüme kavuşturulmasının önemli olduğunu ifade eden KETAV Başkanı Yorulmaz, bugünle 2019 kıyaslandığında kafa kafaya gidildiğini, kurdaki dalgalanmaların turizme yansımalarına ilişkin, sektör temsilcilerinin şartlarından feragat ederek gidişata göre hareket edileceğini kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum