Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat listesini güncelleyen İngiltere'den flaş Türkiye kararı!

Karar, İngiltere'ye gelmeden önceki son 10 gün boyunca kırmızı listedeki bir ülkede bulunmamaları koşuluyla, Türkiye'nin yanı sıra Hindistan, Pakistan, Brezilya, Güney Afrika'nın da aralarında bulunduğu toplam 37 ülkeden gelenler için geçerli.

  • Reklam
Seyahat listesini güncelleyen İngiltere'den flaş Türkiye kararı!
07 Ekim 2021 - 16:41
Reklam
İngiltere hükümeti aldığı kararla, kırmızı listedeki ülke sayısını oldukça azaltırken İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, 11 Ekim'den itibaren geçerli olacak şekilde kırmızı listeden 47 ülkenin ve bölgenin çıkarıldığını ve listede sadece 7 ülkenin kaldığını açıkladı. Bu ülkeler Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Haiti, Panama, Peru ve Venezuela.

Türkiye'yi 22 Eylül'den itibaren geçerli olacak şekilde kırmızı listeden çıkaran İngiltere'de Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Türkiye'de yapılan Covid-19 aşılarının İngiltere tarafından tanınacağını açıklarken böylece, Türkiye'den İngiltere'ye yolculuk eden tam aşılı kişilerin 10 gün boyunca evde karantinaya girme zorunlulukları kalktı.


11 Ekim Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak İngiltere'nin yeni kararı İngiltere'ye gelmeden önceki son 10 gün boyunca kırmızı listedeki bir ülkede bulunmamaları koşuluyla, Türkiye'nin yanı sıra Hindistan, Pakistan, Brezilya, Güney Afrika'nın da aralarında bulunduğu toplam 37 ülkeden gelenler için geçerli. İngiltere'ye seyahat ederken tam aşılı sayılabilmek için ikinci aşının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekiyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum