• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Titanic Otel yıkıldı yıkılacak!

Binaların bazı kısımları yıkılırken, binanın su alması nedeniyle sıva yapılan bölümlerin de demirleri çıkmaya başladı.

  • Reklam
Titanic Otel yıkıldı yıkılacak!
31 Mayıs 2022 - 14:23
Reklam
İzmit Belediye Başkanlığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Kocaeli Milletvekilliği yapmış Sefa Sirmen tarafından 2015 yılında Kartepe Köseköy’de bulunan askeri kışlanın yanına inşa edilmeye başlanan Titanic Otel ve Time Tower Rezidans yıkılmaya yüz tuttu.

Kaba inşaatı biten, 2017 yılında ekonomik gerekçelerle tamamlanamayan ve 18 milyon 250 bin TL'ye Ziraat Bankası tarafından satın alınan otel ve rezidans binasının toplantı salonu, balo salonu, fitnees merkezi, otopark ve diğer kullanım alanları olarak zeminin altında inşa edilen katları su ile dolmuş durumda. Milyonlarca liralık yatırım ve bu yatırım mağdurları Ziraat Bankası'nın bir çözüm bulmasını istiyor.


Titanic Otel ve Time Tower Rezidans binasının zeminlerinde bulunan su binanın temellerinin çürümesine neden olacak korkusu yaratırken proje başlamadan rezidans alan hak sahipleri yaşadıkları mağduriyetin bir an önce çözülmesini istiyor. Aynı zamanda binaları alan bankanın projeyi bitirme noktasında bir adım atmasını talep ediyor. Titanic Otel ve Time Tower Rezidans binalarının zemini tamamen suyla kaplı. Zemindeki su, otelin temeline kadar indiği için temele zarar vermesi söz konusu. Hak sahipleri bu görüntülerden rahatsız olduklarını belirtti.



 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum