Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat yasakları geri döndü! Bazı ülkelerden Türkiye'ye tüm uçuşlar durduruldu

Türkiye orman yangınları ile zor günler geçirirken bir taraftan da hem ülkemizde hem de başka bir çok ülkede delta varyantına bağlı vaka sayılarındaki artış dikkat çekici noktalara doğru ilerliyor.

  • Reklam
Seyahat yasakları geri döndü! Bazı ülkelerden Türkiye'ye tüm uçuşlar durduruldu
07 Ağustos 2021 - 12:48
Reklam
Bir çok ülkede delta varyantına bağlı vaka sayılarındaki artış sonrasında Türkiye, yurt dışından seyahat edecek bazı yolcular için yeni kararlar aldı ve bazı ülkelerden Türkiye'ye uçuş yasağı getirildi.

Yasaklarla ilgili karar havaalanlarındaki ilgili birimlere de iletililirken Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'dan Türkiye'ye tüm uçuşlar durduruldu. Son 14 gün içerisinde bu ülkelerde bulunan 6 yaş üzeri yolculardan son 72 saat içerisinde yapılmış PCR negatif testi istenecek, masraflarını yolcuların karşılaması koşuluyla valilğinin belirlediği otellerde 14 gün karantinaya alınacaklar.


Bununla birlikte Afganistan ve Pakistan'a 1 Eylül'e kadar üniversite eğitimi için gelen öğrenciler 14 gün karantinada kalacaklar. Sadece Türkiye'de oturma ve çalışma izni olan Afganistan ve Pakistan vatandaşları uçağa kabul edilecek ve karantinadan muaf olacaklar ancak ev karantinasında kalacaklar. Karantina kapsamındakilerin Türkiye'ye gelmeden otel masraflarını ödemesi gerekecek.


Birleşik Krallık, İran, Mısır ve Singapur'dan gelen 6 yaş üzeri kişilerden son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istenecek. Yurt dışından Türkiye'ye gelecek yolcular aşı belgesi ve son 6 ay içerisinde Covid 19 geçirdiğine dair belgeyi sunması halinde PCR testinden muaf olacak.


Tüm transit ve transfer yolcular ile uçuş mürettebatları yukarıdaki koşullardan muaf olacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum