Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Talep yüksek, otellerimizde yüzde 90 doluluk bekliyoruz

Yaz sezonuyla ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan bölge özellikle doğada huzur bulmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

  • Reklam
Talep yüksek, otellerimizde yüzde 90 doluluk bekliyoruz
15 Haziran 2022 - 14:14
Reklam
Uçsuz bucaksız ladin ve köknar ormanlarıyla ziyaretçileri kucaklayan Giresun'un Dereli ilçesindeki Kümbet ve Kulakkaya yaylalarında koronavirüs salgınının etkisiyle yaklaşık iki yıldır turizm tesisleri sessiz kalırken yaz sezonunda salgının etkisinin düşmesiyle ziyaretçi sayısında ciddi artış bekleniyor.

Bölgelerinde her şeyin olduğunu, bir günde üç mevsiminın yaşadığı yaylalarda insanların zaman geçirecekleri uçsuz bucaksız alanlar olduğunu belirten Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu büyük kentlere göçün tersine dönmesi, yöre insanının memleketinde kalması gerektiğini bunun için turizmi çok önemsediklerini söyledi.

Kümbet Yaylası'na 5 kilometre mesafedeki Koçkayası Tabiat Parkı'ndaki otellerde beklentilerin bu yıl yüksek olduğuna işaret eden Şenliklioğlu salgın nedeniyle özellikle doğa turizmine talep olduğunu, bu yıl yüzde 90 doluluk oranı beklediklerini aktardı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum