Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yüzde 90 doluluk söylemleri sektör gerçekleri ile bağdaşmıyor!

Türkiye Otelciler Birliği'nin (TÜROB) Mayıs ayı geleneksel öğle yemeği Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

  • Reklam
Yüzde 90 doluluk söylemleri sektör gerçekleri ile bağdaşmıyor!
30 Mayıs 2022 - 18:16
Reklam
Birlik bünyesinde turizmin gelişmesi adına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren ve bu yılki turizm hareketliliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan TÜROB Başkanı Eresin İstanbul'da özellikle Orta Doğu’dan alınan turist talebinin artması ile otellerde ortalama geceleme seviyesinin 2019'da tespit edilen 2,4 günden 2,7 gün seviyesine çıktığını yıl sonuna kadar da 2,9 gün olmasını öngördüklerini söyledi.

Özellikle son dönemde, bazı kişi veya kurumlar tarafından kamuoyunda otellerin doluluk oranları ile ilgili ortaya atılan, birçoğunun herhangi bir veriye dayandırılmadan yapıldığını belirten Eresin İstanbul'daki otellerin doluluk oranları ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:


''Müşahade ettiğimiz açıklamalar karşısında zorunlu bir değerlendirmede bulunmak isterim. Şöyle ki otellerin özellikle İstanbul'da ayın bazı günlerinde yüzde 90 dolu olduğu varsayımından hareketle Ocak Nisan döneminin tamamında aynı doluluk oranının sağlandığı yönündeki açıklamalar sektör gerçekleriyle bağdaşmamaktadır. Turizm sektöründe yılın ikinci yarısıyla birlikte talepte artış trendinin devam edeceği ve sektörde yukarı doğru gidecek grafiklerin oluşacağını bekliyoruz.''
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum