Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Tam aşılı yabancı ülke vatandaşlarına sınırları açtılar!

Tüm kara ve hava sınırlarını, tam aşılı yabancı ülke vatandaşlarına 8 Kasım’dan itibaren açacaklarını duyurdular.

  • Reklam
Tam aşılı yabancı ülke vatandaşlarına sınırları açtılar!
15 Ekim 2021 - 15:00
Reklam
Konuyla ilgili olarak Beyaz Saray'dan yapılan son dakika açıklamasında, tam aşılı yabancı ziyaretçilerin 8 Kasım'dan itibaren ABD'ye girebileceği belirtilirken Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Kevin Munoz, Twitter hesabından yaptığı açtığı açıklamada, ABD'nin ülkeye seyahat eden yabancı ülke vatandaşları için aşı zorunluluğu getiren yeni seyahat politikasını 8 Kasım'dan itibaren uygulamaya başlayacağını belirtti.

Söz konusu kararda kamu sağlığı meselelerinin önemli olduğunun altını çizen Munoz, bu politikaların uluslararası hava ve karayolu ile seyahat için uygulanacağını söyledi.


21 Eylül'de yaptığı basın toplantısında, uluslararası uçuşlar için Biden yönetiminin yeni politikalarını duyuran Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü Koordinatörü Jeff Zients, Kasım ayından itibaren ülkeye seyahat edecek 18 yaş üzerindeki tüm yabancı ülke vatandaşlarından tam aşılı olduklarına dair kanıt isteyeceklerini söylemişti. Bununla birlikte ABD yönetimi uçuştan önce son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu uygulamasına devam edecek. Ayrıca söz konusu politika ile ABD'nin yasaklı ülkeler listesinde bulunan Şengen ülkeleri ve İngiltere'den de yabancı ülke vatandaşlarının ABD'ye seyahatine izin verilecek.


Karar ile yaklaşık 19 aydır kapalı olan Meksika ve Kanada sınırlarından karayolu ile ABD'ye giriş de mümkün olacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum